AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Vašingtone įvyko JAV, Šiaurės ir Baltijos šalių pareigūnų konsultacijos

Vašingtone įvyko JAV, Šiaurės ir Baltijos šalių pareigūnų konsultacijos

Gruodžio 13 -14 dienomis Vašingtone JAV, Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (EnhancedPartnership in Northern Europe, e-PINE) susitikime.

 

Buvo aptarta Rusijos agresija prieš Ukrainą, galimos sankcijos ir veiksmai reaguojant į Rusijos neteisėtus veiksmus Kerčės sąsiauryje, vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties pažeidimus. Derintos pozicijos užšaldytų konfliktų Sakartvele ir Moldovoje, augančios Kinijos įtakos, Artimųjų Rytų regiono klausimais.

 

Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė pabrėžė transatlantinio bendradarbiavimo svarbą užtikrinant Baltijos, Šiaurės šalis ir JAV jungiančio regiono saugumą. “Šiaurės ir Baltijos regiono saugumui užtikrinti JAV dalyvavimas yra esminis faktorius”, - teigė A. Skaisgirytė.

 

E-PINE – tai JAV bei Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimas, oficialiai paskelbtas Vašingtone 2003 m. Šia iniciatyva siekiama įtvirtinti saugumo ir stabilumo zoną regione bei panaudoti Šiaurės ir Baltijos valstybių patirtį kaimyninių regionų vystymuisi.

 

Nuotraukoje: Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai diskusijoje Mount Vernone

 

Paklausk savos širdies
Kviečiame Laisvės gynėjų dieną paminėti visuotine ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2019