AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO L. LINKEVIČIAUS VIZITAS NIUJORKE

UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO L. LINKEVIČIAUS VIZITAS NIUJORKE

Rugsėjo 16 – 20 dienomis viešėdamas Niujorke Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius susitiko su Niujorko lietuvių bendruomene, Žydų bendruomenių organizacijų atstovais bei buvusiu Konektikuto Senatoriumi Joseph Lieberman.

Renginio su Niujorko lietuvių bendruomene metu, kuris vyko Niujorko Mergelės Apreiškimo Parapijoje, ministras išreiškė padėką dėl lietuvybės puoselėjimo. L. Linkevičius taip pat pasidžiaugė JAV dalyvavimu NATO misijose Baltijos šalyse bei aptarė dvigubos pilietybės ir Baltarusijos atominės elektrinės klausimus. Sparčiai mažėjant Lietuvos piliečių skaičiui Lietuvoje, ministras referendumą mato kaip realiausią sprendimą dvigubos pilietybės klausimui spręsti. Kalbėdamas apie AE statymą ministras pabrėžė, kad Lietuva imasi veiksmų siekiant atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į šią problemą, tariasi su kitomis Baltijos šalimis dėl bendrų veiksmų, kaip išvengti nesąžiningos konkurencijos elektros rinkoje.

L. Linkevičius, susitikęs su Žydų bendruomenių organizacijų atstovais, pristatė Lietuvos saugumo aktualijas, santykius su Izraeliu. Ministras ne tik pažadėjo ir toliau padėti Izraeliui tęsiant dialogą su Europos Sąjunga, JT, UNESCO, Žmogaus teisių taryba, bet ir pažymėjo, kad tikisi JAV ir Izraelio paramos Lietuvos narystės EBPO procese.

 

Penkių dienų viešnagę Niujorke ministras L. Linkevičius užbaigė susitikdamas su Senatoriumi Joseph Lieberman. Ministras pabrėžė, jog dėl „Zapad” pratybų keliamos įtampos regione yra ypač svarbi JAV lyderystė Rytų Europos regione. L. Linkevičius, taip pat, pakvietė Senatorių sudalyvauti planuojamo paminklo New Britain mieste 2018 m. atidaryme, skirtą pažymėti 100 metų Lietuvos Partizano Ramanausko – Vanago gimimui, bei atvykti į Trakuose tradiciškai sausio mėnesį vykstantį Snow susitikimą.

Aistė JAKŠTIENĖ

 

Projektas ToBeLT atvyksta į JAV: komanda ieškos li...
Pasiruošimas sakramentams 2017-2018 m. Pal. J.Matu...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 birželio 19, Antradienis