AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Tokios tokelės (26)

Tokios tokelės (26)

Lietuvoje didelis subruzdimas dėl Jurbarke sumuštos mergaitės. Mergaitė reanimacijoje. Jai padaryta sulaužyto žandikaulio operacija. Dabartiniu metu randasi reabilitacijoje. Apie pasveikimo prognozę per anksti kalbėti.

Kaltinamasis, kaip visuomet, jaučiasi nekaltas. Prokurorė Edita Mikalainiene pareiškė, cituoju: „Smarkiai pažeista trachėja, išmušti penki dantys, sutrupintas žandikaulis, nustatyta labai stipri kaklo trauma“ tai nėra pagrindas pareikšti įtarimus dėl sunkesnio, nei nežymaus kūno sužalojimo... Kaip atrodo, prokurorė nusimano geriau nei ligonę prižiūrintieji gydytojai. Čia kyla aibė klausimų.

Tokių aiškiaregių prokurorų gali turėti tik Lietuva, kur garbės nebėra, kur neturintiems garbės yra galimybė įžeisti jų neturinčią garbę. Nors jau daug advokatų, prokurorų bei teisėjų traukiami atsakomybėn už nesąžiningumą, bet nusikaltėliai, išvardintų profesijų tarpe, dauginasi kaip sliekai.

Taip kalbanti prokurorė, be abejo, veikia pagal užsakymą. Įdomu, už kiek grašių ji pardavė savo sąžinę. Ar ji iš vis verta toliau dirbti teisėsaugoje. Ko ji siekia tokiu pareiškimu? Tai tikra sovietinio mentaliteto iškamša. Gal nusikaltėlio bandito tėvai pasakys nupirkimo kainą? Nemanau. Vyksta liudininkams grasinimai, papirkimai. Tai banditizmas, tai mafijos veikla, norint nutildyti liudininkus.

Ar Lietuvoje dėl 17metės nukentėjusios bus išgirsta tiesa? Prokurorai dar „nesugebėjo“ įrodyti, kad nusikaltėlis tikrai kaltas ir nevertas iki teismo būti namų arešte. Kaip atrodo, Jurbarke kalba pinigai ir kas tu esi, koks tu veikėjas ir t.t. su visa padlaižių svita. Tyli ir daktarai.

Nusikaltėlio tėvai yra Jurbarko politiniai veikėjai, su nešvariomis sąžinėmis ir nešvariais pirštais, priklausantys Jurbarko miesto valdžiai. Reiškia „šiškos“. Tokie dvokia kaip šeškai, tad ir užgauti  juos baugu, bet reikia. Manau, kad jų gerasis sūnelis, pakišo jiems koją, kuri reiškia karjeros galą.

Manau, visą Jurbarko bylą reikėtų perduoti prokurorui Justui Lauciui. Jis pasižymėjęs nesąmonėmis. Jis sugebės nukentėjusią merginą apkaltinti, o nusikaltėlį banditą išteisinti. Juk jis pasižymėjo Klaipėdoje tampydamas vieną „baisią teroristę“ merginą.

Lietuvoje, vis dar bylinėjasi, garsioji Gineikaitė, būdama girtame stovyje sukėlusi avariją. Ji, norėdama būti teisi, papirko ligoninės personalą, kurių tarpe buvo gydytojų, kad sukeistų jos paimtus kraujo mėginius. „Garbingasis“ ligoninės personalas pasidavė jos aferai. Tai sunkūs nusikaltimai. Bet, gražios akytės ir pinigai dar triumfuoja. Juk ten Lietuva, ir jie visi lietuviai, o Lietuva „švogerių“ kraštas.

Kitoje byloje, Marijampolės gydytojas paėmęs 350 eurų kyšį  laike vieno mėnesio tapo nubaustas 18 tūkst. eurų bauda ir dvejus metus negalės dirbti gydytoju psichiatru. Matyt gydytojas neturi gero užnugario, arba gautu kyšiu nepasidalino su bendrais. Shit happens.

Kodėl toks greitas tyrimas ir teisimas netaikomas visiems? Manau, kaltinti ir linčiuoti reikėtų tą nenaudėlį pinigų išradėją.

Daugelis amerikiečių yra nepatenkinti esama sveikatos sistema. Gerai tik tiek, kad čia kyšiai neegzistuoja. Už apsilankymą pas gydytojus reikia užsimokėti asmeniškai, arba draudimas sumokės, pagal turimą apdraudą. Jeigu JAV būtų „valdiškas“ gydymas, manau, kyšininkavimas klestėtų kaip kad dabar klesti politikierių tarpe (kalbu apie Čikagą).

Yra skirtumas tarp paslaugų apmokėjimo ir kyšio davimo. Pirmuoju atveju, paslaugų suteikėjas pasako kainą, antruoju, niekuomet nesužinosime ar kyšio dydis patenkino paslaugų suteikėją.

Lietuvos policija. Susidaro įspūdis, jog policija nekreipia daug dėmesio į jaunimo banditizmą. Matyt, apimti baimės. Juk ir policininkai turi šeimas ir vaikus dėl kurių saugumo reikia rūpintis. Policija nori dirbti savo darbą. Tam, aišku, reikalingas užnugaris. Banditai šantažuoja visus pastojančius jiems kelią. Policijos viršininkas sėdi Vilniuje, nieko negirdi, nemato ir nieko apie nieką nežino. Tam jis yra viršininkas.

JAV policijos sistema skiriasi nuo Lietuvos. Amerikoje, kiekviena savivaldybė turi savo policiją. Kiekvienos savivaldybės meras, savivaldybės tarybai pritariant, skiria policijos viršininką, kuris pavaldus merui, o meras atsakomingas rinkėjams. Kiekvienas didis ar mažas viršininkas nori išsilaikyti darbe, todėl ir pareigas atlieka pagal įstatymus, įskaitant ir policijos pareigūnus, kuriuos papirkti neįmanoma. Aišku, pasitaiko ir nesąžiningumų. Rinkimų metu visos blogybės primetamos merui.

Amerikoje, bet kokio miesto ar miestelio policija ir prokuratūros tokių lietuviškų banditizmų netoleruoja. Pareigūnai už nukrypimą skaudžiai nukenčia.

Lietuva turi naujai išrinktą prezidentą. Pirmiausiai jis užkliuvo „turgaus bobai“, Europos Sąjungos parlamentarei Maldeikienei, kuri jį prilygino „nuliui“, nepateikdama tam jokio pagrindo. „Turgaus bobos“ nepakeisime. Ji pati buvo, yra žemiau nulio, tokia ir liks.

Neatsilieka ir Valinskas pareiškęs, kad iki šiol turėjome prezidentūroje bobą su kiaušais, dabar turėsime vyrą be jų. Įdomu, ar jis bent vieną iš jų apčiupinėjo, taip teigdamas.

Remiantis „Tiksliųjų spėliojimų“ mokslu, galima teigti, jog pats Valinskas yra vienakiaušis. Jeigu šis pasakymas neatitinka tiesai, galima tiesą įrodyti panaudojant „selfie“.

Priminsiu, jog Gitanas Nausėda yra išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentu. Apie jo būsimą veiklą niekas neturime teisės spręsti ir skelbti išgalvotą melą. Jis, o ne aš ar Tu, išrinktas prezidentu, todėl vertėtų jį gerbti, o ne niekinti, dar nepradėjus jam eiti tų garbingų pareigų.

Gerbdami savo prezidentą, įrodysime pasauliui, jog mes esame tikri save gerbiantys lietuviai.Des Plaines, Park Ridge ir Palatine – tarp geriaus...
Interviu su Niujorke sėkmingai suburto lietuvių sp...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2019