AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

„To Be LT“ kelionė prasidėjo: Lietuvos Respublikos Prezidentūroje šventiškai paskelbta projekto pradžia

„To Be LT“ kelionė prasidėjo: Lietuvos Respublikos Prezidentūroje šventiškai paskelbta projekto pradžia

Kartą Amerikoje gimusi Jurgio Didžiulio iniciatyva „To Be LT“ pavirto į didelį visuomeninį judėjimą ir drauge su bendražygiais leidžiasi į lietuviškos tapatybės paieškas. Gyvų istorijų, asmeninės patirties ir globalios Lietuvos vizijos įkvėptas projektas lankys pasaulio lietuvius, dalinsis jų įspūdžiais bei skatins atrasti Lietuvą, esančią už tūkstančių kilometrų.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje sukurtas simbolinis suneštinis vaišių stalas, simbolizuojantis mūsų tapatybę – tokią, kokią susikuriame patys. Tokią, kuria verta dalintis su kitais ir skatinti tai daryti aplinkinius. Tuščios kėdės paliktos emigracijoje esantiems žmonėms, nes norima, jog jie žinotų, jog visuomet yra laukiami čia – Lietuvoje.

 

„Būti lietuviu. Tai labai skirtingi dalykai ir mes norime išsiaiškinti, ką tai reiškia tiems, kurie jaučiasi lietuviais, būdami toli nuo pačios Lietuvos. Lietuva tai nėra tik teritorija, apribota sienomis. Visų pirma, tai visame pasaulyje kuriantys, jos tradicijas puoselėjantys žmonės. Savo kelionėmis norime parodyti, jog Lietuva iš tiesų yra viena didelė bendruomenė, kuriai atėjo laikas susėsti prie vieno stalo ir susipažinti“, – sako projekto autorius J. Didžiulis.

Pirmoji kelionė jau suplanuota – rugsėjo viduryje „To Be LT“ komandos laukia JAV vakarų pakrantėje įsikūrusi lietuvių bendruomenė. Per ateinačius du metus „To Be LT“ aplankys lietuvių bendruomenes Pietų Afrikos Respublikoje, Pietų Amerikoje, Europoje, Australijoje, Izraelyje, Kanadoje.

 

Nuo šiandien "To Be LT" įspūdžiai, gyvos istorijos, pokalbiai, nuotykiai, vaizdai, garsai, bei viskas, kas bus patirta kelionėse po pasaulio lietuvių bendruomenes nuguls interneto svetainėje www.tobe.lt, bei projekto partnerio, portalo Delfi puslapiuose.

 

"To Be LT" palaiko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jau parėmė "Barclays" bankas, JAV lietuvių įmonė "GP Transco" ir "Lietuvių Fondas". Rengiant artimiausią kelionę į JAV vakarų pakrantę "To Be LT" komanda glaudžiai bendradarbiauja su LR generaliniu konsulatu Los Andžele, JAV Lietuvių Bendruomene, organizacija LABA.LA ir kitais. Prie globalios Lietuvos bendruomenės telkimo kviečiami prisidėti visi - laukiamos idėjos, pasiūlymai bei parama. Daugiau informacijos apie projektą bei artimiausius planus rasite svetainėje www.tobe.lt.
1. Projekto "To Be LT" vadovė A. Vertelkaitė įteikė Prezidentei D. Grybauskaitei iniciatyvos simbolio tautiškos lelijos ženkliuką;

 

2. Renginyje dalyvavo "Lietuvių Fondo" atstovas Valdybos narys Leonas Narbutis;

 

3. "Suneštinis" vaišių stalas;

 

4. Renginio svečiams dainavo inciatyvos autorius Jurgis Didžiulis su žmona Erica Jennings;

 

Kitos nuotraukose - renginio akimirkos.Agnė Vertelkaitė

Projekto To Be LT vadovė

 

LR generalinis konsulas Čikagoje susitiko su miest...
Proga pamatyti miuziklą „Hamiltonas“ Čikagoje
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 11 Lapkritis 2019