AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Šv. Kalėdos į „Lietuvėlę“ atskubėjo nuo pat pirmųjų gruodžio dienų! 

Šv. Kalėdos į „Lietuvėlę“ atskubėjo nuo pat pirmųjų gruodžio dienų! 

Gruodis ne tik nuplėšė paskutinį metų kalendoriaus lapelį, bet ir atvėrė prasmingą, jaukų, susikaupimo ir pasiruošimo laikotarpį – Adventą. Tai metas, kai visi padeda vieni kitiems, apgalvoja, ką per metus nuveikė, susimąsto apie ateinančių metų planus ir su džiaugsminga viltimi laukia artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų. JAV LB mokykla „Lietuvėlė“ šventėms pradėjo ruoštis jau nuo pat pirmųjų gruodžio dienų! 

 

Pirmąjį gruodžio šeštadienio rytą mokinių laukė mokytojos Simonos Petrauskaitės pagamintas Advento kalendorius, kurį sudarė 24 kalėdiniais simboliais padabinti krepšeliai su saldžia dovanėle viduje. Visiems reikėjo užrašyti palinkėjimą draugui ir paslėpti jį krepšelyje. Mokiniai vieni kitiems linkėjo sėkmės, laimės, sveikatos, džiaugsmo ir dosnaus Kalėdų senelio. O kokios šv. Kalėdos be eglės? Antrąjį gruodžio šeštadienį susirinkę mokiniai patys puošė tikrą žaliaskarę eglę, vyresnieji padėjo mažiesiems pasiekti aukščiausias šakas, o vėliau visų akys sužibo įžiebus šv. Kalėdų eglutę. Šiais metai „Lietuvėlės“ eglė yra ypatingai graži ir lietuviška, nes dekoruota įvairiais šiaudinukais ir auksiniais burbulais! Trečiąjį gruodžio šeštadienį įvyko ilgai laukta šv. Kalėdų šventė „Lietuvėlėje“. Šventę pradėjo mokyklos vadovė ir įkūrėja Auksė Motto linkėdama gražių ir prasmingų šv. Kalėdų, gausaus vaišių stalo ir troškimų išsipildymo. Vėliau mokytojos Simonos Petrauskaitės auklėtinė Amelia Degutis kankliuodama liaudies dainą „Turi boba oželį“ svečius nukėlė į mūsų senolių laikus, kuomet Advento vakarais lietuviai dainuodavo dainas jaukiai susėdę prie namų židinio. „Lietuvėlės“ mokiniai tėvus ir svečius nustebino kalėdinėmis dainomis ir spektakliu apie šv. Kalėdų stebuklą: Jėzaus gimimą. Spektakliui mokiniai, padedami mokytojų Rasos Ardytės Juškienės ir Simonos Petrauskaitės, pradėjo ruoštis iš anksto atidarydami šv. Kalėdų dirbtuves. Vyresnieji pagamino ne tik sau, bet ir kitiems mokiniams angelų, piemenėlių, avyčių, Juozapo ir Marijos kostiumus. Kalėdinių dirbtuvių metu mokiniai ne tik išmoko naujų dailės, dizaino, karpymo, dekoravimo įgūdžių, lavino smulkiąją motoriką, atidumą, kruopštumą, bendravo tarpusavyje, bet ir pajautė artėjančią šv. Kalėdų dvasią. Spektaklį stebėjo ne tik tėveliai ir svečiai, bet ir pats Kalėdų senelis, kuris vėliau visus nudžiugino pilnu maišu dovanų! Tačiau, šventė neapsiribojo vienu spektakliu. Visų susirinkusių laukė nuotaikingas ir interaktyvus spektaklis iš Lietuvos „Gimtoji žemelė“, atliekamas aktorių: Birutės Jogėlienės ir Genovaitės Urmonaitės. Spektaklis paremtas pagal teatro legendos, aktorės ir režisierės Kazimieros Kymantaitės specialiai vaikams kurtus tekstus. Šventėje netrūko ir muzikos, skambėjo akordeono garsai: parsirodymą surengė ir visus pradžiugino ne tik akordeonistas, bet ir mokinė Simona Jasinskas. Šventę vainikavo kalėdinis aukcionas, kurį vedė mokytoja Reda Šešelgienė ir Rimantas Jonauskas, dėkojame jiems! 

 

Buvo gera visiems kartu pabūti, pasišnekučiuoti, paskanauti lietuviškų vaišių. Nuoširdžiai dėkojame už aukas: Thomas & Tommasina Rugino, „ShopRite“, „The White Butterfly“, „Christmas Tree“, European Food Market „Kolos“, Loretai Balčaitienei už „Mary Key“ dovanas, Karinai Kevents, Linai Jefimovai už „Forever Living“ dovanas, Jurgitai ir Andrew Dorin, Jūratei Jakonytei, Inetai ir Mariui Jasinskams, Daivai ir Robert Trzepizur, Eglei Stančauskas, Ritai Clemens, Simonai Petrauskaitei, Onutei Stučkienei, Onytei Žukauskienei. Tariame ačiū: už tikrą miško eglę JAV LB Centrinės New Jersey apylinkės pirmininkui Konstantinui Maštauskui, už vaišes puikiosioms kulinarėms: Taniai ir Ramunei ir mamytėms už pagalbą virtuvėje, už spektaklį „Gimtoji žemelė“ ir žaidimus aktorėms: Birutei Jogėlienei ir Genovaitei Urmonaitei. Mokytojų kolektyvas labai dėkoja tėveliams už sveikinimus ir kalėdines dovanas. Linkime, kad šv. Kalėdos ir Naujieji metai į Jūsų namus atneštų: ramybę, vienybę, laimę, sveikatą ir džiugesį! 

 

„Lietuvėlės“ mokyklos praktikantė, Vilniaus universiteto absolventė Simona Petrauskaitė

 Kalėdų eglučių surinkimo punktai Čikagoje
Nuo Majų sugalvoto „krepšinio“ iki Adomaičio likim...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 birželio 19, Trečiadienis