AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Sporto muziejuje Kaune

Sporto muziejuje Kaune

Nuo 2009 m. Lietuvos Šimtmečio pasaulio lietuvių žaidynių Vilniuje esame pažįstami su Lietuvos sporto muziejaus Kaune vadovu Pranu Majausku. Nuo tada per ŠALFASS ėmėme rūpintis žymiausių išeivijos lietuvių sportininkų iškovotų taurių, medalių ir kitokių eksponatų pargabenimu į jų gimtąjį miestą. Šįsyk tai buvo JAV lauko teniso žvaigždės, Amerikos lietuvio Vito Gerulaičio, tarp 1977 ir 1982 m. iškovojusio Italijos atvirųjų pirmenybių bei Australijos Didžiojo kirčio turnyro taures, taip pat su JAV rinktine laimėjusio Daviso komandinį čempionatą bei dvejetų Wimbledon taurę. Bendradarbiaujant su Vito seserimi Rūta, taip pat buvusia profesionalia tenisininke, ir Niujorko Lietuvių Atletų Klubo vadovu Jonu Jankausku, 1977-aisiais Romoje Gerulaičio iškovotas pagrindinis Italijos teniso pirmenybių trofėjus šią vasarą atsidūrė Kaune. Vakar surengtoje oficialioje ceremonijoje šį itin vertingą prizą perdaviau Lietuvos sporto muziejui. Direktorius Majauskas mūsų pastangas įvertino garbės raštu ir specialiu medaliu, skirtu Lietuvos sporto šimtmečiui. Nuo šiol Gerulaičio taurę galėsite pamatyti Muziejaus g. 7.

http://www.lietuvossportomuziejus.lt/viewpage.php?page_id=12#ekspozicijos

 

Nuotraukoje su Lietuvos krepšinio federacijos atstovu, buvusiu vyrų rinktinės gynėju Giedriumi Gustu ir mūsų “vaikščiojančia enciklopedija” pramintu Lietuvos lauko teniso metraštininku Vincentu Korkučiu Sporto muziejuje Kaune.

 

Nuo Olimpinio festivalio jaunimui iki Olimpiados suaugusiems 

A. Pliadžio nuotraukų parodoje su LTOK vadove Daina Gudzinevičiūte ir olimpiečiais.

Po to Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vykusiame XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių darbo grupės aptarime svarstėme pasiruošimą šiam milžiniškam pasauliniam renginiui, kuris vyks 2021 m. liepos 1-4 d. Druskininkuose. Viceministrei Kornelijai Tiesnesytei pasiūlėme LTOK apjungti organizacines pajėgas su Druskininkų savivaldybe, kad apie 3 000 dalyvių iš beveik 30 valstybių subursiantis renginys pakiltų į aukštesnį lygį ir būtų visa galva aukščiau negu prieš dvejus metus Kaune vykusios jubiliejinės X žaidynės. 

Klausimas apie kliento legalų statusą kainavo darb...
Papildomas paraiškų priėmimas 2019 m. LF paramai g...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2019