AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Spektaklis „Žalia gyva“

Spektaklis „Žalia gyva“

Vinco Krėvės lituanistinės mokyklėlės mokiniai rudenėlį išlydėjo džiaugsmingai mojuodami žaliais klevo lapais, o Šv. Andriejaus lietuvių parapijos salė skambėjo ne tik nuo mažųjų, bet ir nuo jų tėvų juoko. Šios smagios sekmadienio popietės priežastimi tapo iš Lietuvos atvykusi teatro „Teatriukas“ trupė, kuri surengė spektaklio „Žalia gyva“ pasirodymą.

Trupė „Teatriukas“ – tai profesionalių ir nepriklausomų aktorių grupė, susikūrusi dar 1998 metais, dažnai dalyvaujanti kultūros, švietimo bei socialiniuose projektuose, palaikanti glaudų ryšį su išeivijoje gyvenančiomis lietuvių bendruomenėmis, skatinanti lietuvybės puoselėjimą. Šie metai ypatingi ne tik tuo, jog yra minimas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis, tačiau taip pat svarbią progą mini ir pats „Teatriukas“, kuris šiais metais švenčia savo dvidešimtmetį. Todėl šį rudenį trupė „Teatriukas“ nusprendė aplankyti JAV įsikūrusias lietuviškas mokyklėlės bei lietuvių bendruomenes ir jas nudžiuginti spektakliu skirtu vaikams ir jų tėveliams. Spektaklio metu vaikai buvo įtraukti į įdomų ir intriguojantį pasakojimą apie Vilniaus, o taip pat ir visos Lietuvos istoriją, turėjo galimybę susipažinti su šalies valdovais, ir įvairiomis čia gyvenusiomis tautomis, kartu pasijuokti ir paliūdėti. Tikrovišką atmosferą perteikti padėjo įtikinama aktorių vaidyba, rodomos šalies nuotraukos bei įdomūs kostiumai.  

Renginio dalyviai galėjo įsigyti mokinių pagamintų keksiukų ar paskanauti kvapnios kavos, be to, buvo galima sudalyvauti loterijoje ir taip paremti V. Krėvės lituanistinės mokyklėlės veiklą. Renginio metu V. Krėvės mokyklėlei paremti buvo surinkta $1,127, tačiau Kazickų Šeimos fondas sutiko šią sumą padvigubinti paaukodamas dar $1000. V. Krėvės mokyklėlė yra be galo dėkinga Kazickų šeimos fondui už nuolatinę pagalbą. Taip pat nuoširdus AČIŪ tariamas Affordable Homes Group Inc, Ruta European Artistry, Tadas Brusokas draudimo kompanijai, Vinco Krėvės mokyklos tėveliams, mokytojams ir visiems rėmėjams, be kurių pagalbos viso to nebūtų pavykę įgyvendinti.

Justina Tumaitė


Šiaudinukų pamoka – gerai praleistas laikas
Tilžės akto 100-mečio minėjimas Priekulėje
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Antradienis, 22 Spalio 2019