AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Šilutės šaulių kuopos ženklas – kraštiečiui iš JAV

Šilutės šaulių kuopos ženklas – kraštiečiui iš JAV

Prieš kelerius metus įsteigtas „Šilutės šaulių kryžiaus“ apdovanojimas Klaipėdos krašto dienos proga vakar Čikagoje įteiktas šauliui išeivijoje Kęstučiui Vasiliauskui.   

Tai pranešė Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės Šilutės šaulių 8-oji kuopos vadas Donatas Jaunius per Klaipėdos krašto minėjimui skirtą renginį Šilutės H. Šojaus muziejuje. Jis taip pat minėjo, kad šis apdovanojimas K.Vasiliauskui įteiktas už paminklų Lietuvos šauliams atstatymą bei statymą. Jis jų mecenatas – darbus rėmė lėšomis. Kraštiečiui padedant, tokie paminklai buvo pastatyti Žemaičių Naumiestyje, Vainute, o nesenai ir Natkiškiuose.

Šilutės šaulių rinkinės vadas D.Jaunius taip pat minėjo, kad šį apdovanojimą į JAV jis yra išsiuntęs prieš kelis mėnesius, kad laiku pasiektų Jungtines valstijas. „Šilutės šaulių kryžių“ Klaipėdos krašto dienos proga yra įpareigotas įteikti kunigas Liudas Miliauskas. Taip bus įvertintas K.Vasiliausko indėlis pagerbiant Lietuvos šaulius.

„Šilutės šaulių kryžiaus“ ženklas įsteigtas 2014 metais. Jis sumanytas ir sukurtas pasitinkant Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejų. Jo autorius – kaunietis Aleksandras Romanovas. Ženklo  prototipu paimtas karaliau Mindaugo karūnoje buvęs kryžius. Ženklo kryžiaus centre – Šilutės rajono herbas.

Donatas Jaunius pasidalino iš Čikagos atsiųstomis apdovanojimo nuotraukomis.

Apie savanorių įamžinimą Natkiškiuose – galima pasiskaityti čia.

Taika Ukrainoje privalo būti atkurta grąžinant Kry...
Čikagoje – noro viruso protrūkis
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 06 Gruodis 2019