AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Rudens madų paroda Čikagoje

Rudens madų paroda Čikagoje

Lapkričio 19 d., šeštadienį, Čikagos priemiestyje Lemonte įsikūrusiame Pasaulio lietuvių centre vyko kasmetinė rudens madų paroda.

 

Tradicija rengti tokias parodas kilo prieš porą dešimtmečių, kai rūpestingos lietuvės moterys nusprendė tokiu būdu sutelkti šiek tiek lėšų tuo metu neseniai įsigytam lietuvių centrui išlaikyti. Pirmosios madų parodos buvo grynai šeimyninio pobūdžio. Kiekvieną rudenį, vieną iš sekmadienių prieš Padėkos dieną, po šv. Mišių iškilmingų pietų į pokylių salę susirinkę svečiai pasidžiaugdavo savo žmonomis, dukterimis, draugėmis ir pažįstamomis, vilkinčiomis iš vietinių parduotuvių bei kailių salonų šiam tikslui pasiskolintais rūbais. Nuoširdžiai pabendravus, vieni į kitus pasižiūrėjus ir sočiai pavalgius lietuviško maisto – visas iškilmingų pietų pelnas ir iš loterijos gautos lėšos buvo skiriamos Pasaulio lietuvių centrui išlaikyti.

 

Jau pačios pirmosios madų parodos – „Madų paradas“ arba „Rudens simfonija“ susilaukė didelio populiarumo ir visokeriopos sėkmės. Tačiau ilgainiui parodų pobūdis bei turinys ėmė keistis. Šio renginio iniciatyvą perėmę naujosios kartos Amerikos lietuviai pradėjo demonstruoti nebe vietinių parduotuvių prekes, o savo pačių sumodeliuotus ir pasiūtus arba iš Lietuvos atsigabentus drabužius.

 

Šiemetinę parodą surengė mados verslo profesionalė Monika Filipavičiūtė-Sinice, kuri prestižiniame, turistų pamėgtame prabangiame Čikagos miesto prekybos centre „The Shops at North Bridge“ prieš pusmetį atidarė savo „Monique Boutique“ saloną ir jame pristato naujausias garsių Lietuvos dizainerių sukurtas drabužių bei aksesuarų kolekcijas.

 

Šių metų tradicinė madų paroda Pasaulio lietuvių centre buvo išskirtinė. Ji nebeišsiteko įprastoje iškilmingiems pietums skirtoje pokylių salėje. Rengėjai šiam tikslui pritaikė didžiąją sporto salę. Tradicinius lietuviškus patiekalus pakeitė delikatūs „KS Gourmet Planet“ užkandžiai, kokteiliai ir vynas, o pagrindinis dėmesys buvo skirtas pačiam reginiui.

 

Pavadintos „Juodosios gulbės“ vardu šiemetinės parodos svečiai galėjo pasigrožėti ir įvairių Lietuvos dizainerių kūriniais, ir amerikietiškų „Boutique“ salonų pademonstruotais drabužiais, iš viso – net vienuolika unikalių mados kolekcijų. Programą paįvairino modernaus šokio studijos „Simantika“ šokėjai. „Juodosios gulbės“ madų paroda pademonstravo ne tik šiuolaikinės mados kryptis, bet ir atskleidė išskirtinį naujosios lietuvių išeivių profesionalų kartos Jungtinėse Valstijose bruožą: drąsiai integruotis į juos supantį modernų pasaulį, nebijant prarasti lietuviško savitumo.

 

Nuo pat pirmųjų šeimyniškų rudens madų paradų laikų nepakitęs išliko tik pagrindinis šio labdaringo renginio principas – visas gautas pelnas yra skiriamas Pasaulio lietuvių centrui išlaikyti.

 

 

Monika  Filipavičiūtė-Sinice (pagrindinė organizatorė, „Monique Boutique“ salono savininkė);

 

 
 

 

 
LSU mokslininkai perspėja: Lietuvos moksleivių fiz...
Bėglė Venckienė
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 17 Lapkritis 2019