AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Rudens divertismentas

Rudens divertismentas

Šių metų spalio 6 dieną, sekmadienį, 1 val. po pietų kviečiame visus į nepaprastai gražų koncertą Marquette Park bažnyčioje, kurį mums padovanos „Vilniaus arsenalo“ kamerinis ansamblis, o H.Radausko, J.Strielkūno, V.Mačernio, ir A.Nykos - Niliūno poeziją skaitys Andrius Bialobžeskis.

 

Susibūręs 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą “VILNIAUS ARSENALO” ansamblis pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio, „Medvėgalio“, Th. Manno festivaliai, „Muzikos ruduo“, „Marių klavyrai“, „Permainų muzika“, „Iš arti“, „Jauna muzika“, Reinsbergo naujosios muzikos festivalis Vokietijoje ir daugelis kitų. Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 90 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.

 

         LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita) yra viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, ji baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Laima aktyviai koncertuoja, Ji yra paruošusi daug klasikinės ir šiuolaikinės muzikos solo rečitalių. Kaip solistė ji koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, grojo su Čiurlionio kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje. L.Šulskutė propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką ir yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

 

ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas) yra taipogi vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, vadovas. Rolandas studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje, jis aktyviai koncertuoja ir yra  parengęs daug įsimintinų solo programų. Kaip solistas, jis pasirodė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu (LVSO), Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Grojo su Pasaulio filharmonijos orkestru Paryžiuje ir Reimse (2006), kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (2007, JAV), koncertavo Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje ir kt. 2014 m. Vilniaus kongresų rūmuose su LVSO bei XXV tarptautiniame festivalyje „Kiev Music Fest“ su Ukrainos nacionalinės filharmonijos akademiniu simfoniniu orkestru Ukrainos nacionalinėje filharmonijoje atliko Z. Bružaitės Koncertą altui ir simfoniniam orkestrui „Pabudimas“, koncertavo festivalyje „Iš Arti“. 2019 m. Vilniaus kongresų rūmuose su LVSO atliko G. Kuprevičiaus Koncertą altui ir simfoniniam orkestrui „Trys mano būsenos“. Atlikėjo repertuare – įvairi muzika nuo senųjų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai, inicijavo 12 kūrinių altui ir fortepijonui, 2 koncertus altui ir orkestrui. R. Romoslauskas dirba LVSO, yra altų grupės koncertmeisteris.

 

SERGEJUS OKRUŠKO  (fortepijonas) nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas (1978). Koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, gastroliavo Maskvoje, Sankt Peterburge, Odesoje, Armėnijoje, Vokietijoje, JAV. Dalyvavo įvairiuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių, šiuolaikiniai kūriniai. Juos atlikėjas skambina ir klavesinu. Aktyvus lietuvių kompozitorių kūrybos propaguotojas, dažnai pirmasis naujų kūrinių atlikėjas. Ypatingą dėmesį skiria kamerinei muzikai. Bendradarbiauja su Lietuvos kameriniais ansambliais, orkestrais, solistais bei instrumentininkais. LMTA fortepijono katedros profesorius.

 

ANDRIUS BIALOBŽESKIS (skaitovas) gimė 1967 m. Vilniuje, 1988- 1994 studijavo LMTA, profesorės D.Tamulevičiūtės kurse. Nuo 1989 m. dirbo teatre, kine ir televizijoje. Vaidino E.Nekrošiaus, O.Koršunovo, R.Tumino, G.Varno, C.Graužinio, I.Jonyno, J.Vaitkaus, A.Juškos ir kitų režisierių spektakliuose. 2000 m. apdovanotas Kultūros ministerijos specialiuoju diplomu už geriausią metų duetą, 2005 m. „Auksiniu scenos kryžiumi” už Baptisto Minolos vaidmenį spektaklyje „Užsispyrėlės tramdymas”. Teatre sukūrė virš 70 vaidmenų. Kino filmuose vaidino nuo 1984 m., ir yra suvaidinęs šešiolikoje kino juostų. Už Juozo vaidmenį K.Vildžiūno filme „Kai apkabinsiu tave” Andrius yra apdovanotas Sidabrine gerve. A.Bialobžeskis yra daugelio TV serialų dalyvis, bei laidų vedėjas. Jis - nuolatinis poezijos programų rengėjas ir skaitovas. Dirba - Vilniaus kolegijoje vyr. lektoriumi.

Spalio 6 dienos „Rudens divertismento“ koncerte skambės W.Z.Mozart, A.Kučinsko, T.Makačino ir A.Piazzolla muzika. Muzika ir poezija, atitiksiančios rudens grožio spalvų melancholiją, vasaros atsisveikinimas, svajonių įgyvendinimo, užsibrėžtų tikslų materializacijos metas. Tad dar kartą kviečiame visus, muziką ir poeziją mylinčius, apsilankyti gražiojoje Marquette Park bažnyčioje, kur muzika skamba kaip niekur kitur, o lietuviškas žodis įgauna giliai į širdį besiskverbiančią prasmę.

 

Dainora Baliutavičienė

JAV LB Marquette Park apylinkės

Atstovė kultūros reikalams

 

Tokios tokelės (31) Politika
Uždaryti keli Indiana Dunes paplūdimiai
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Antradienis, 12 Lapkritis 2019