AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

PLB  valdybos narių vizitas Lietuvoje

PLB  valdybos narių vizitas Lietuvoje

Rugpjūčio mėn. Valdybos nariai turėjo keletą susitikimų, kurių metu buvo pristatytos PLB XVI Seime priimtos rezoliucijos, Valdybos veiklos gairės „Daugiau pasaulio Lietuvai“, kalbama apie būsimus Pasaulio lietuvių metus 2019 ir planuojamą referendumą. Valdybos nariai džiaugėsi geranoriška ir atvira susitikimų dvasia ir tvirtai tiki, kad užsimezgusios partneriškos jungtys padės atverti naujas galimybes, įkvėps naujoms idėjoms, projektams ir darbams.

Rugpjūčio 2 d. Valdybos nariai susitiko su ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi, švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte, Kūno kultūros ir sporto departamento vadove Kornelija Tiesnesyte.  

Rugpjūčio 23–24 dienomis PLB pirmininkė Dalia Henke ir PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis susitiko su LR Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, LR Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu ir vicekancleriu Deividu Matulioniu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu ir, LR Prezidentės patarėja Gaja Šavele. Susitikimų metu buvo kalbama apie planuojamo referendumo dėl pilietybės iššūkius, pasirengimo galimybes.

 

Susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku

Rugpjūčio 24 d. PLB pirmininkė Dalia Henke ir PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Susitikimo metu buvo pristatytos PLB XVI Seimo, įvykusio liepos 8–11 dienomis, rezoliucijos, padėkota už galimybę surengti PLB Seimo posėdžius Seimo rūmų konferencijų salėje. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus. Susitikimo metu diskutuota ir dėl galimo referendumo pilietybės klausimu.

LR Seimo kanceliarijos nuotr.   

Vizitas Švietimo ir mokslo ministerijoje

Rugpjūčio 2 d. PLB pirmininkė Dalia Henke, PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis  ir naujai išrinktos valdybos nariai Rolandas Žalnierius, Laurynas Misevičius ir Vaidas Matulaitis lankėsi Švietimo ir mokslo ministerijoje, susitiko su ministre Jurgita Petrauskiene. Susitikimo metu  buvo aptarti pokyčiai švietimo sistemoje ir apsvarstyta, kokios yra galimybės grįžtančių gyventi į Lietuvą vaikams integruotis į švietimo sistemą, kaip būtų galima skatinti lituanistinių mokyklų mokytojų profesinį tobulėjimą.

Nuotraukoje iš kairės: Rolandas Žalnierius, Vida Bandis, Laurynas Misevičius, ministrė Jurgita Petrauskienė, Dalia Henke,  ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas, Vaidas Matulaitis.

 

Darbo grupės pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti posėdis

PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis dalyvavo rugpjūčio 29 d. Seime vykusiame darbo grupės pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti posėdyje. Darbo grupė siūlo referendumą dėl dvigubos pilietybės rengti 2019 m. gegužės 12 ir 26 dienomis. Iškilus klausimui, ar siūlymas referendumą dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka nepažeidžia Konstitucijos, darbo grupė nutarė rekomenduoti Seimui kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl referendumo datų.

LR Seimo kanceliarijos nuotr.

 

 

Susitikimas su ūkio ministru

Rugpjūčio 2 d. PLB pirmininkė Dalia Henke ir Valdybos nariai Vida Bandis, Vaidas Matulaitis, Laurynas Misevičius ir Rolandas Žalnierius susitiko su ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi. Susitikimo metu buvo diskutuojama, kaip maksimaliai galėtume pasinaudoti diaspora Valstybės raidai, kaip efektyviau paskatinti lietuvius, gyvenančius užsienyje, tapti  Lietuvos ambasadoriais ir tarpininkais pritraukiant investicijas, skatinant lietuviškų produktų eksportą ir pritraukiant turistus į Lietuvą.

Nuotraukoje iš kairės: Rolandas Žalnierius, Vida Bandis, ministras Virginijus Sinkevičius, Dalia Henke, Vaidas Matulaitis, Laurynas Misevičius.

 

 

Bendradarbiavimas su Užsienio reikalų ministerija

Rugpjūčio 7 d. PLB pirmininkė Dalia Henke ir PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis susitiko su Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriumi Marijumi Gudynu. Susitikimo metu buvo aptartas bendradarbiavimas rengiantis minėti Pasaulio lietuvių metus 2019 metais, galima renginių programa, diskutuota apie galimybę surengti Mokslo ir kūrybos simpoziumą, išleisti knygos apie PLB veiklą tęsinį (yra išleista knyga „Pasaulio Lietuvių Bendruomenė 1949–2003“), paskirti šiai datai lietuvių bendruomenių pirmininkų suvažiavimą. Taip pat buvo aptarti „Globalios Lietuvos“ programos atnaujinimas, PLB pasiūlymai.

Rugpjūčio 15  d. PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis kartu su Užsienio lietuvių departamento delegacija  lankėsi Punske, kur dalyvavo „Žolinių“ atlaiduose ir Seinuose, kur pagerbė lietuvių poeto ir Seinų vyskupo Antano Baranausko atminimą, aplankė buvusios Seinų kunigų seminarijos rūmus ir joje esančią Lietuvišką menę.

 

 

 

 

Bendradarbiavimas su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu

Rugpjūčio 2 d.  PLB pirmininkė Dalia Henke, Valdybos nariai Vida Bandis, Laurynas R. Misevičius, Rolandas Žalnierius, Vaidas Matulaitis ir ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas lankėsi Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete ir susitiko su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte ir LTOK generaliniu sekretoriumi Valentinu Paketūru.

Susitikimo tikslas – atnaujinti bendradarbiavimą, aptarti abiejų pusių aktualijas ir padiskutuoti svarbiomis Lietuvos sportui temomis. Iš jų pagrindinės – paskutinės (2017 metais Kaune) ir artėjančios (2021 metais Druskininkuose) pasaulio lietuvių žaidynės, jų organizavimas bei galimas užsienyje užaugusių lietuvių, aukštos kvalifikacijos sportininkų, įtraukimas į Lietuvos olimpinį judėjimą, olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą ar net pačią rinktinę.

LTOK nuotr.

Nuotraukoje iš kairės: Aidas Ardzijauskas, Vaidas Matulaitis, Dalia Henke, Daina Gudzinevičiūtė, Laurynas Misevičius, Vida Bandis, Rolandas Žalnierius, Valentinas Paketūra.
 
 
 
 

Laisvės piknikas – 2018

PLB pirmininkė Dalia Henke  ir PLB atstovė Lietuvoje Vida Bandis dalyvavo rugpjūčio 25 d. Kaune vykusio idėjų festivalio „Laisvės piknikas“  renginiuose.

Lietuvos jėga pasaulyje - kaip ją sujungti ir panaudoti Lietuvos labui – šių dienų iššūkis ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenei! Pilietybės ir tapatybės išsaugojimas – tai vienos iš svarbiausių veiklos sudedamųjų dalių. Kaune, Nemuno saloje surengtame Laisvės piknike vyko vieša diskusija „Referendumas dėl dvigubos pilietybės: ką daryti, kad pavyktų?“ Susidomėjusi ir gausi auditorija kėlė įdomius klausimus pranešėjams, o diskusija parodė, kaip mažai dar žinoma ir suprantama ši tema. Planuojamas referendumas nėra tikslas, tai tik įrankis (diktuojamas LR Konstitucinio Teismo sprendimu). Ar pavyks tuo keliu išspręsti problemą? Nuogąstavimus kelia realūs statistiniai duomenys ir matematiniai rodikliai (reikalingi 1.300.000 balsų „už“ per planuojamą referendumą) bei mažas atsakingų institucijų aktyvumas besiruošiant. Atsakyti į klausimą, kuriuo įvardyta diskusijos tema, iki galo nepavyko, bet viešos diskusijos – tai puiki pradžių pradžia. Laikas „tirpsta“, o referendumas planuojamas jau 2019 metų gegužės mėn.

PLB pirmininkė Dalia Henke dalyvavo diskusijoje „Referendumas dėl dvigubos pilietybės: ką daryti, kad pavyktų.“


Nuotraukoje iš kairės: Vida Bandis, renginio sumanytojas žurnalistas, visuomenininkas Andrius Tapinas, Dalia Henke.

 

PLB XVI Seimas išrinko PLB pirmininkę ir naują PLB...
Projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“  dalyvės PLB a...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 22 Liepa 2019