AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Pirmieji lietuviai dziudo žinių semsis Japonijos universitete

Pirmieji lietuviai dziudo žinių semsis Japonijos universitete

Tarp dvidešimties užsieniečių visus metus studijuosiančių Tarptautiniame Japonijos Budo universitete, bus ir du Lietuvos sporto universiteto studentai. Tai Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionė, daugkartinė tarptautinių varžybų laimėtoja ir prizininkė, Baltijos šalių čempionė Miglė Julija Dudėnaitė ir Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionas, Europos jaunių čempionatų sidabro ir bronzos medalių laimėtojas, daugkartinis tarptautinių varžybų laimėtojas ir prizininkas, Europos taurių laimėtojas ir prizininkas Rokas Nenartavičius.

Miglė ir Rokas pasakoja, jog turėjo praeiti labai griežtą atranką. Japonijos universitete ypatingas dėmesys buvo skiriamas anglų kalbai, valstybiniams brandos egzaminų rezultatams ir sportiniams pasiekimams. Be juodo dziudo diržo (I dano) negalima net buvo pretenduoti į šias studijas.

Studentai pasakoja, kad Budo universitete kiekvieną dieną treniruosis septynias valandas. Viena valanda skiriama bendram fiziniam pasirengimui, šešios – treniruotėms ant tatamio. Tarp trijų treniruočių vyks paskaitos. Kasdien po dvi valandas studentai mokysis japonų kalbos. Kiti dalykai yra pasirenkami. Šios paskaitos skirtos susipažinti su japonų kultūra, tradicijomis, nagrinėti japonų ir vakarų kultūrų sąsajas.

Dziudo trenerė Lolita Dudėnienė tikisi, kad pavyks artimiau bendradarbiauti su Japonijos Budo universitetu. Budo universitetą ypatingai mėgsta sportininkai, kurie rengiasi pasaulio čempionatams ir kitiems svarbiems startams. Be to, Budo universitetas rengia ir kitų 6 kovinių sporto šakų atstovus.

„Japonai prieš olimpines žaidynes mielai pakviestų mūsų krepšininkus, labai vertina mūsų patirtį ir pasiekimus. O mes norime pas japonus, nes jie – dziudo sporto šakos lyderiai. Jie nuolat patenka į prizininkų trejetus visose varžybose“, – teigia trenerė L. Dudėnienė.

Studentai galės ne tik mokytis japonų kalbos, bet tobulinti sportinį meistriškumą pas geriausius dziudo specialistus, o grįžę sukauptą patirtį perduos ne tik savo treniruočių partneriams Lietuvoje, bet ir puikiai galės panaudoti žinias ateityje dirbdami treneriais.

 

   Lietuvos sporto universiteto informacija

 

Rasos Arbas – Chamberlain premija už literatūros i...
Joliet trumpam viešės „Blacklight Slide“
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 balandžio 21, Sekmadienis