AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Pirmą kartą atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“  vyks ir JAV

 

LT Birželio 14-ąją dieną Vašingtone, prie paminklo komunizmo aukoms atminti, bus skaitomi Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių vardai ir jų likimai. Tai pirmas kartas kai užsienyje gyvenantys lietuviais jungsis prie 4-us metus iš eilės Lietuvoje organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu yra pagerbiamos sovietinės represijos aukos, tremtinių istorija ir kiekvieno jų likimas.

 

“Istorinė atmintis vienija visame pasaulyje gyvenančius lietuvius, ir mūsų šalies piliečius. Tai yra mūsų tautos stiprybės pagrindas. Tik tinkamai įvertinę tą kainą, kurią už Lietuvos išlikimą ir laisvę atidavė šimtai tūkstančių nekaltų žmonių, galime kurti stiprią ir klestinčią valstybę. O birželio 14 d. Vašingtone įvyksianti akciją tik dar kartą parodo, kad trėmimų skausmo nesumažina nei laikas nei atstumas,” sakė Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.

 

Akcija prasidės birželio 14 d. 12:00 val. prie paminklo komunizmo aukoms atminti, esančio Massachusetts ir New Jersey Aveniu sankryžoje. Kviečiame visus, neabejingus mūsų šalies istorijai, prisidėti prie akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

 

„Suvokti tremties skaičius yra labai sudėtinga, dažnai tai mūsų galvose nugula kaip įprastas faktas. Jau ketvirtus metus siekiama, kad tremtis visuomenei asocijuotųsi ne su milžiniškais skaičiais, bet su atskiromis žmonių gyvenimo istorijomis bei likimais. Mūsų karta yra būtent ta, kuri kuria ateitį istorijai, todėl metas tai daryti formomis, kurios vienija ir įtraukią kiekvieną – nesvarbu, ar tai senjoras, kuris pats patyrė tremtį, ar moksleivis, kuris vos pasiekia skaitymų tribūną“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

 

2016-aisiais, minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, projektas „Misija Sibiras“ pirmą kartą įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu buvo perskaityta 22 000 vardų, pavardžių ir likimų. Šiais metais planuojama perskaityti daugiau nei 100 000 tremtinių ir politinių kalinių vardų, pavardžių bei likimų. Jeigu būtų norima įgarsinti kiekvieną ištremtų ar įkalintų tautiečių vardą, pavardę ar likimą, tai užtruktų 15 parų.

 

Akciją organizuoja LR ambasada, jaunimo pilietinė iniciatyva „Misija Sibiras“ ir Lietuvių Bendruomenė Vašingtone

 

 

 

Lithuanian victims of Soviet repressions will be honored in Washington, DC.

 

EN Lithuania marks June 14 as a Day of Mourning and Hope. At 3am on June 14, 1941, NKVD officers began mass arrests of Lithuanian citizens. In less than a week 18,000 people, including families with children, were deported to Siberia in sealed animal or freight wagons.

 

Aiming to preserve the memory and honor the innocent victims, the initiative of reading loudly the names of the deportees and political prisoners was started in 2016 by the youth project “Mission Siberia”. The initiative “Say it. Hear it. Remember it” takes places in dozen of towns in Lithuania.

 

For the first time this year, the initiative will be organized in Washington DC, USA. The readings will take place on Friday, June 14, at noon at the Victims of Communism Memorial, located on the intersection of New Jersey and Massachusetts Avenues Northwest. The event is organized by the Embassy of Lithuania, “Mission Siberia”, and Lithuanian Community in Washington, DC.

 

The Soviet Union occupied Lithuania on June 15, 1940. A year later, on June 14, 1941, the mass deportation of Lithuanian citizens began. Some 300,000 Lithuanian citizens were deported, imprisoned or repressed during the Soviet occupation.

 

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pasveikino Lietuv...
Čikagoje – Louis Vuitton „pop-up“ parduotuvė
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 22 Lapkritis 2019