AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė – metas vienybei

Pasaulio Lietuvių Bendruomenė – metas vienybei

LR Seimas nusprendė nepritarti Referendumo įstatymo pataisoms, kuriomis buvo siekiama sumažinti  balsavimo kartelę referendumams dėl Konstitucijos I ir XIV skirsnio nuostatų pakeitimo, Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) mano, kad būtent dabar yra atvertos durys plačiam pilietiniam ir politiniam susitarimui pilietybės išsaugojimo klausimu.

PLB taip pat pabrėžia, kad remia šį sprendimą, ir kviečia visas Lietuvos valdžios institucijas – Lietuvos Respublikos Seimą, Prezidentę ir Vyriausybę, taip pat politines partijas bei tautiečius Lietuvoje ir pasaulyje susivienyti šiuo visai Tautai svarbiu klausimu.

„Noriu pabrėžti, kad aukščiausias PLB tikslas – Tautos vienybė be išimčių ar „lengvatų“. Labai svarbu, kad konstitucinė sąranga liko stabili ir buvo išvengta susiskaldymo. Suprantame, kad laimėti referendumą su tokia aukšta kartele yra neeilinis iššūkis, tačiau jį drąsiai priimame. Ypatingą dėmesį skirsime išeivijos pilietinio aktyvumo skatinimui. Jau netrukus bursimės prie Kalėdų stalo, todėl kviečiu visus vienytis bendram tikslui – pilietiniai sutelkčiai jau dabar. Neišbarstykime galimybės, nes Lietuvos jėga visuomet glūdėjo mūsų vienybėje“, – sako PLB pirmininkė Dalia Henke.

 

PLB vienija 47 bendruomenes visame pasaulyje. Minint Lietuvių Chartos 70 metų sukaktį, 2019 metai paskelbti Pasaulio lietuvių metais.

Atkurtam valstybinės lietuvių kalbos statusui – 30
Čikagiškių vairuotojų kelionės – ilgos ir brangios
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019