AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Motinos dienai skirtas koncertas

Motinos dienai skirtas koncertas

Marquette Parko bažnyčioje nenutyla muzika. Koncertai veja vieni kitus. Džiugu, kad jaunimas auga kultūringoje, sudvasintoje aplinkoje. Artėja Motinos diena, ir kurgi daugiau, jei ne mūsų, lietuvių, statytoje bažnyčioje, pabūti kartu, pasidžiaugti vaikais, pasiklausyti tyro garso muzikos virtuozų, padėkoti esančioms, prisiminti išėjusias mamas.

Taigi, gegužės 7 dieną, sekmadienį, 1 val. po pietų kviečiame vėl į Marquette Parko bažnyčią.

 

Kaip visada, klasikinės muzikos koncertai „Po angelo sparnu“ turi temą. Šį kartą salėje karaliaus styginiai instrumentai. Koncerto pagrindą sudarys dr. Lindos Veleckis Nussbaum vadovaujamas Cadenza String Quartet ir jos mokiniai. Taip pat bus jaunųjų lietuvaičių atlikėjų iš Western Springs School of Talent Education ir Naperville Suzuki School, kuriems vadovauja Daina Volodka Staggs. Valso ritmu suksis Dance Duo šokėjai, vadovaujami Sandros Krumhorn Stasaitis, laukia ir paslaptingi siurprizai, paruošti muzikantų, Chicago Lyric Opera solistės G.Bigenytės ir Plainfield Dance Academy direktoriaus Altin Naska.

 

Šio sudėtinio koncerto muzikos koordinatorė – L. Veleckis Nussbaum. Ji ne tik žymaus „Cadenza String Quartet“ kvarteto smuikininkė, bet ir Carl Sanburg High School orkestro direktorė. Ji – ir ilgametė Čikagos lietuvių operos koncertmeisterė, aktyviai koncertuojanti muzikantė bei jaunų atlikėjų mokytoja.

 

 

Lindos karjeros kelyje savo vietą rado Čikagos simfoninis orkestras, „Lyric Opera of Chicago“, Bostono filharmonijos orkestras, Ilinojaus filharmonijos orkestras, „Heartland Festival Orchestra“ bei Ilinojaus simfoninis orkestras. L. Veleckis Nussbaum talkina orkestrams vadybos klausimais, eilę metų buvo Čikagos „Sinfonietta“ vykdomąja direktore, yra konsultavusi ne vieną meno organizaciją ir t. t.

 

L. Veleckytė muzikos bakalauro laipsnį įgijo Ilinojaus universitete (University of Illinois at Urbana-Champaign), o muzikos magistro laipsnį – Bostono universitete (Boston University). Daktaro laipsnį muzikantė gavo apsigynusi disertaciją tema „Simfoninio orkestro dirigento vadovavimo bruožai“. Jau daugiau nei 20 metų jos rankose virpa 1878 m. Samuel Nemessanyi pagamintas smuikas.

 

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės turėdami menininkę, kuri tarp gausybės darbų nepamiršta ir lietuviškos veiklos. Jos muzika skambėjo Lietuvių fondo „Kultūros židinių“ koncerte Niujorke, Pasaulio lietuvių centre Čikagoje, smuikininkė grojo „Dainavos“ 65-mečiui skirtame „Sąskambių“ ir kituose meno ansamblio koncertuose.

 

Linda net tris kartus viešėjo Lietuvoje. 2014 m. vasarą ji dalyvavo jau antrą dešimtmetį kasmet rengiamo festivalio „Operetė Kauno pilyje“ koncerte. Festivalis sutraukė per 10 000 žiūrovų. Po festivalio muzikantė surengė dar 6 rečitalius kituose Lietuvos miestuose. Šiais metais smuikininkės laukia koncertai Italijoje, Niujorke ir, žinoma, Lietuvoje.

 

Tai tiek šiam kartui. Kituose straipsniuose plačiau supažindinsime su „Western Springs School of Talent Education“ ir „Naperville Suzuki School“, „Plainfield Dance Academy“, pasidžiaugsime „Dance Duo“ šokėjais ir pakalbėsime apie tai, kokia svarbi muzika jauno žmogaus vystymosi kelyje.

Dainora BaliutavičienėLMA „Dainava“ balandžio 30 d. kviečia į pavasario ...
Čiurlionio galerijoje – paroda „Mūsų Lietuva“
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 06 Gruodis 2019