AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Ministras L.Linkevičius lankėsi JAV Ohajo valstijoje

Ministras L.Linkevičius lankėsi JAV Ohajo valstijoje

Balandžio 5 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Ohajo valstijoje, siekdamas ne tik Vašingtone, tačiau ir JAV valstijose pristatyti Lietuvos pasiekimus, užsienio politikos prioritetus, ir verslo bei investavimo galimybes Lietuvoje.

Susitikime su verslo asociacijos “Ohio Business Roundtable” prezidentu Patrick Tiberi ir asociacijos nariais bei Ohio Valstijos Vystymo agentūros vadovais ministras aptarė galimybes aktyviau plėtoti ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ohajo. Ministras pabrėžė, kad tiek JAV, tiek ir kitų pažangiausių pasaulio šalių verslininkai vis dažniau pasirenka Lietuvą savo investicijoms.

“Kviečiame Ohajo verslininkus pasekti šia patirtimi ir apsilankyti bei investuoti Lietuvoje. 90 iš 100 geriausių pasaulio universitetų naudoja Lietuvoje gaminamus lazerius, turime vieną sparčiausių pasaulyje bevielių internetų, ypač didelius talentus informacinių technologijų srityje. Į Lietuvą kaip į fintech, gyvybės mokslų ar blockchain centrą jau žvelgia daug šios srities talentų iš kitų šalių. Manau, kad šiose ir kitose srityse galime susitiprinti bendradarbiavimą su Ohajaus valstija,” sakė Linas Linkevičius.

Ministras taip pat kvietė valstijos verslininkus dalyvauti Lietuvoje vyksiančiuose verslo skatinimo renginiuose.

“Ohio Business Roundtable” vienija beveik visas didžiausias Ohajaus verslo kompanijas.

Viename iš 20-ies JAV didžiausių universitetų- Ohajo valstijos universitete - ministras skaitė paskaitą, kurios metu pristatė Lietuvą, jos pasiekimus, regioninio saugumo problematiką.

Susitikime su universiteto vadovybe kvietė stiprinti bendradarbiavimą su Lietuvos akademinėmis įstaigomis.

Atskirame susitikime su universiteto politologijos ir tarptautinių santykių padalinių vadovais bei profesūra ministras L.Linkevičius kalbėjo apie NATO ir transatlantinių santykių svarbą, Vakarų demokratinių valstybių atsaką į kylančias grėsmes iš Rusijos. Diskusijose universitete daug dėmesio skirta kovai su dezinformacija ir akademinės bendruomenės bei žiniasklaidos rolei, atskleidžiant ir neleidžiant plisti dezinformacijai. Ministras pristatė Lietuvoje sėkmingai veikiantį debunk.euprojektą.

Viešnagės universitete metu ministrui buvo pristatyti universiteto Thompson bibliotekoje saugomi istoriniai leidiniai ir keletos šimtmečių senumo rankraščiai, susiję su Lietuva, bei žymaus literatūros tyrinėtojo ir kritiko Rimvydo Šilbajorio, dirbusio Ohajo valstijoje, knygos.

Vizito Ohajo sostinėje Kolumbuse metu vyko neformalus susitikimas su Amerikos lietuvių bendruomene.

Ohajo valstijoje gyvena 11 mln. gyventojų, iš jų 25000 lietuvių ir lietuvių kilmės amerikiečių.

Ohajus, dar vadinamas „Valstijų pramonės sostine“, yra 7-oji ekonomiškai stipriausia JAV Valstija.

 

 

Ambasadorius R.Kriščiūnas perdavė Vilniaus miesto ...
Gydytojai ragina skiepytis nuo tymų
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 22 Lapkritis 2019