AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ pradeda teikti nemokamas psichologines konsultacijas grįžtantiems ar grįžusiems gyventi į Lietuvą emigrantams

Migracijos informacijos centras (MIC)  „Renkuosi Lietuvą“ pradeda teikti nemokamas psichologines konsultacijas grįžtantiems ar grįžusiems gyventi į Lietuvą emigrantams

Kovo 14 d. MIC „Renkuosi Lietuvą“ pradeda teikti nemokamas psichologines konsultacijas emigravusiems, galvojantiems apie grįžimą ar jau grįžusiems lietuviams ar jų šeimos nariams. Profesionalus psichologas šias konsultacijas teiks per „Skype“ kiekvieną antradienį nuo 14 iki 16 val.

Kuriais atvejais yra reikalingas psichologas? Grįžimas namo gali asocijuotis su saugumu, palengvėjimu, ramybe, atsipalaidavimu, t. y. visu tuo, ko žmogus siekia ir ko dažnai ilgimasi. Tačiau kai kalbame apie grįžimą namo iš kitos šalies, kur jau pradėtas kurti ar jau sukurtas gyvenimas, atsiranda daug daugiau sumaišties nei ramybės. Pradedant apsisprendimo momentu, kai tenka atsisakyti šiandien turėtų dalykų, iki minčių ir nežinomybės dėl to, ką dar teks pačiam susikurti. Arba tas jausmas, kai bandai apsispręsti, bet nežinai, kaip tai paveiks tavo šeimą, vaikus. O kai galų gale priimi tvirtą sprendimą grįžti namo, staiga lyg lavina nukrinta begalės darbų, kuriuos privalai padaryti per atstumą: užrašyti vaikus į patikimą mokyklą ar darželį, išsinuomoti butą (geriausia jaukų), susirasti darbą su geru atlyginimu ir t. t. Visa tai nesibaigia ir po grįžimo namo, nes naujoje vietoje, nors lyg ir pažįstamoje bei savoje, viską turi pradėti vėl iš naujo. Vienas iš būdų padėti sau yra psichologo konsultacijos, kurių metu galima susidėlioti prioritetus, suprasti kylančias emocijas, sumažinti nerimą ar tiesiog skirti laiko pakalbėti, pasvarstyti, apsispręsti.

Nemokamos psichologo konsultacijos teikiamos kiekvieną antradienį  14–16 val. (paskutinė konsultacija priimama 16 val.) šiomis ar susijusiomis temomis: jaučiant padidėjusį nerimą, nesaugumo jausmą, nuolatinę įtampą, jei sunku priimti sprendimus, jei nerimaujate dėl savo ir šeimos ateities.

Užsiregistruoti konsultacijai ir susitarti dėl tinkamiausio laiko galima el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  telefonu: 8-800-22-922 (skambinant iš Lietuvos) arba +370-525-14-352 (skambinant iš užsienio), taip pat „Skype“: Migracijos informacijos centras. Konsultacijos yra anoniminės, jų metu dalyvauja tik profesionalus psichologas ir konsultuojamas asmuo.

Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) ir LR Vyriausybės įkurtas Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ skirtas tam, kad svarstantiems ar jau grįžusiems lietuviams teiktų nemokamas kokybiškas ir asmeniškai pritaikytas konsultacijas. Centro pagrindinės konsultacijų sritys apima socialinius,  švietimo, sveikatos apsaugos, šeimos narių, kurie yra ne LR piliečiai, gyvenimo ir integracijos, darbo ir įsidarbinimo bei kitus klausimus. Daugiau informacijos www.renkuosilietuva.lt (lietuvių ir anglų kalbomis).

TMO yra asocijuota Jungtinių Tautų migracijos agentūra (ang. IOM  – UN Migration Agency).

Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) yra vienintelė tarptautinė tarpvyriausybinė organizacija, dirbanti migracijos srityje. TMO turi 401 vietinį biurą daugiau nei 100 valstybių, o organizacijoje dirba apie 9 000 darbuotojų visame pasaulyje. Centrinė būstinė yra Ženevoje.   

Daugiau informacijos:

 

Justinas Uba | MIC „Renkuosi Lietuvą“ projekto koordinatorius

Prof. V. Landsbergio diskusija su niujorkiečiais a...
Lemonto miesto centre plevėsuoja trispalvė
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Šeštadienis, 19 Spalio 2019