AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Marquette Parko Bažnyčia dėkoja Dainai Tricou už fortepijoną

Marquette Parko Bažnyčia dėkoja Dainai Tricou už fortepijoną

“Ir neišsisunks iš akmens sula!” – bandė mus guosti vienas pesimistiškai nusiteikęs facebook’o komentatorius, manydamas, kad veltui gaištame laiką ieškodami Marquette Parko Bažnyčiai fortepijono. O sula išsisunkė! Ir dar kaip išsisunkė! Nėra žodžių išreikšti, kaip mes esame dėkingi Dainai Tricou ir jos šeimai už šią nuostabią dovaną!

 

Šis, unikalų skambesį turintis instrumentas, buvo pagamintas garsios kokybe Baldwin firmos dar 1905 m. ir tarnavo šeimoje net dvidešimt penkerius metus. Tam, kad instrumentas neprarastų savo vertės, jis turi būti naudojamas. Šeimoje juo buvo grojama, fortepijonas buvo prižiūrėtas, ir laikui bėgant jo vertė tik augo, o ne krito. Ne veltui, netgi būdamas garbaus amžiaus, jis buvo įvertintas net $10000.

 

Kaip ir atsitinka gyvenime: iš namų išeina užaugę vaikai, tėvams reikia kraustytis iš senų namų, ir savo duoklę atidavusiam daiktui reikia ieškoti naujų šeimininkų. Deja, visi pažiūrėję į “gimimo metus”, net neužsukdavo įsitikinti kokio nuostabaus skambesio yra šis instrumentas. Laikas bėgo, o pirkėjų nebuvo.

 

Bet į pagalbą atėjo Dievulis, ir tikriausiai nutarė suvesti dvi ieškančias sielas į tą patį kelią. Šį kartą Dievo įrankiu tapo legendinis lietuviams “Draugo” laikraštis. Pamačiusi skelbimą “Drauge”, Daina Tricou paskambino kun. Jauniui ir bažnyčios muzikinio vadovo R.Soko dėka gražuolis fortepijonas balandžio aštuonioliktą dieną, ketvirtadienį rado naujus namus. Laikas buvo kritiškas, nes tą pačią dieną naujieji namo šeimininkai atsikraustė į Dainos Tricou namus, ir jeigu ne Marquette Parko bažnyčia, $10000 kainuojantis fortepijonas būtų atsidūręs gatvėje!

 

Šventa vieta negali likti tuščia. Auga nauja karta savo balsais ir klegesiu užpildanti nuostabią Marquette Parko Bažnyčios erdvę. Mes net nežinojom, kiek daug jaunų, talentingų lietuvaičių, pabaigę prestižiškiausias Amerikos, Lietuvos ir Europos mokyklas, koncertuojantys garsiausiose pasaulio scenose, yra pareiškę norq groti ir dainuoti mūsų bažnyčioje.

 

Dabar koncertai liesis upeliais. Bandysime tapti žinomais ne tik lietuviškai, bet ir plačiai Čikagos bendruomenei. Esame kultūringa tauta, tai nebijokime tokiais save ir prisistatyti.

 

Tad kviečiame visus birželio 17 d. 11 a.m. ryte į Tėvo Dienai skirtas mišias, kuriose skambės Ričardo Soko vadovaujamas choras ir muzika, mišiose dalyvaus konsulas Mantvydas Bekešius, muzikinę programą atliks svečias iš Lietuvos Humanitarinių mokslų daktaras, Kauno technologijos universiteto profesorius Darius Kučinskas.

 

 

JAV LB Marquette Park ir Apylinkės Biržeio 6, 2018

Kultūrinių reikalų atstovė

Dainora Baliutavičienė

 

 

 

 

 

Mergaitė
Kviečia Elgino zoologijos sodas
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 gegužės 21, Antradienis