AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

LSU ir toliau bendradarbiaus su LTOK

LSU ir toliau bendradarbiaus su LTOK

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Lietuvos sporto universitetas (LSU) tęs jau ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą. Sutarties pratęsimą LSU vykusioje ceremonijoje parašais patvirtino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir LSU rektorius dr. Aivaras Ratkevičius.

LTOK ir LSU  kartu siekia efektyvesnio sportininkų rengimo olimpinėms žaidynėms, populiarina olimpinį judėjimą, skatina sporto plėtrą, kuria olimpinių sporto šakų didelio meistriškumo sportininkų ir trenerių rengimo sistemą Lietuvoje. Bendradarbiavimo sutartimi LSU ir toliau padės LTOK specialistams kelti kvalifikaciją, sudarys  palankias sąlygas studijuoti olimpinės rinktinės kandidatams ar nariams, atliks mokslinius tyrimus ir olimpiečių testavimus. LTOK specialistai konsultuos, kaip būtų galima tobulinti studijų programas, užsakys įvairius sportininkų tyrimus ir testavimus, sudarys studentams praktikos galimybes ir dalysis patirtimi. Be to, sutartis papildyta viena naujove: LTOK įsipareigojo skirti paramą vieno Lietuvos sporto universiteto biologijos krypties doktoranto studijoms finansuoti.

„Lietuva sportiška šalis, o mūsų universitetas, rengdamas trenerius ir atlikdamas įvairius mokslinius tyrimus, deda dideles pastangas, kad sportas vystytųsi tinkama linkme. Manome, kad ateityje mūsų šalies sportininkų rezultatai gali būti dar geresni ir stengsimės naujausiomis sporto mokslo žiniomis prie to prisidėti“, – sakė LSU rektorius dr. A. Ratkevičius.

Partnerystės sutartis pratęsta iki 2020 m. pabaigos, tad abi pusės tikisi sėkmingai bendradarbiauti ruošiantis Tokijo olimpinėms žaidynėms. Renginio metu LSU profesorius habil. dr. Albertas Skurvydas pristatė Lietuvos sportininkų rengimosi ir dalyvavimo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse analizę bei sportininkams atliktus LSU tyrėjų mokslinius tyrimus.

„Bendradarbiaudami su Lietuvos sporto universitetu matome daug galimybių, kurios padės šalies olimpinėms sporto šakoms sėkmingai vystytis. Jau pradedame rengtis Tokijo olimpinėms žaidynėms. Džiaugiamės, kad Lietuva – trečia pasaulio šalis, kuri pasirašė bendradarbiavimo sutartį su organizatoriais. Dedame daug vilčių, kad, bendradarbiaudami su Lietuvos sporto universiteto mokslininkais, 2020-ųjų olimpinėms žaidynėms pasirengsime kuo geriau“, – teigė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

 

 Lietuvos sporto universiteto inf.

Konsulate atidaryta tapybos darbų paroda „Iš tamso...
Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios skliautais ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Šeštadienis, 19 Spalio 2019