AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

LSU garbės daktaro regalijos įteiktos Tartu universiteto profesoriui M. Paasuke

LSU garbės daktaro regalijos įteiktos Tartu universiteto profesoriui M. Paasuke

Iškilmingo LSU Senato posėdžio metu Tartu universiteto Sporto mokslo ir kineziterapijos instituto profesorius Mati Paasuke inauguruotas garbės daktaru.

„Profesorius M. Paasuke daugelį metų bendradarbiauja su LSU. Jo dėka užsimezgė ryšiai ir iki šiol glaudžiai bendradarbiauja mūsų ir Tartu universiteto mokslininkai. Profesorius aktyviai dalyvavo kuriant ir tebedalyvauja vykdant jungtines Tartu universiteto ir LSU biologijos doktorantūros studijas. M. Paasuke nuolat skatina Baltijos šalių mokslininkų bendradarbiavimą. Nuo 2010 m. profesorius yra Lietuvos sporto universiteto Tarybos narys. Taigi profesoriaus M. Paasuke veikla yra itin reikšminga LSU raidai“, – teigė Senato pirmininko pavaduotojas, studijų prorektorius dr. Gediminas Mamkus.

„Džiaugiuosi, kad kartu su jūsų mokslininkais nuveikėmė ir, tikiuosi, dar nuveiksime prasmingų darbų. Dėkoju už mano veiklos įvertinimą ir suteiktą garbės daktaro vardą“, – per inauguracijos ceremoniją sakė prof. M. Paasuke.

M. Paasuke 1976 m. baigė Tartu universitetą, čia apgynė ir daktaro disertaciją. Pagrindinė tyrimų sritis – žmogaus skeleto raumenų susitraukimo savybės. M. Paasuke dėsto kineziologiją, žmogaus psichologiją, motorinės sistemos valdymą, pratimų fiziologiją, funkcinę anatomiją. Profesorius parašė beveik 100 tarptautinių mokslinių straipsnių ir išleido 5 knygas.

M. Paasuke yra Estijos fiziologijos organizacijos, Tarptautinės biomechanikos organizacijos, Tarptautinės sporto biomechanikos organizacijos narys, priklauso Tarptautinei fizinio aktyvumo ir sveikatinimo tyrėjų tarybai, Baltijos sporto mokslo asociacijos viceprezidentas, Estijos olimpinės akademijos narys.

LSU inf.

Kūrybos studija „Wide Wings“ ragina vėl pasidžiaug...
Nacionalinio diktanto laimėtojų iš užsienio edukac...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 17 Lapkritis 2019