AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvos Respublikos Seimo delegacija lankėsi Čikagoje

Lietuvos Respublikos Seimo delegacija lankėsi Čikagoje

Balandžio 28–29 dienomis Čikagoje lankėsi LR Seimo pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo vadovaujama delegacija, kurioje buvo Seimo nariai Andrius Kubilius, Žygimantas Pavilionis ir Mindaugas Puidokas, svečius lydėjo LR generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas. Vizito metu Seimo nariai bendravo su lietuvių bendruomenės atstovais, vedė pilietiškumo pamokas mokiniams, dalyvavo tautiečių kultūriniuose renginiuose, taip pat susitiko su Čikagos ukrainiečių bendruomenės lyderiais.

Šio apsilankymo metu daugiau dėmesio skirta jauniesiems lietuvių bendruomenės atstovams: generaliniame konsulate delegacija susitiko ir bendravo su naujai besiburiančiu Čikagos jaunųjų lietuvių profesionalų klubu, o šeštadienį Maironio lituanistinėje mokykloje kiekvienas Čikagoje besilankantis Lietuvos Seimo narys vedė pilietiškumo pamokas vyresniųjų klasių moksleiviams. Svečiai taip pat dalyvavo tautinių šokių grupės „Rusnė“ penkerių metų šventėje, kurioje, be minėtos „Rusnės“, pasirodė ir kiti Čikagos apylinkių tautinių šokių kolektyvai – „Grandis“, „Laumė“ bei „Suktinis“.

Seimo delegacija atvyko į JAV pristatyti „Maršalo plano“ Ukrainai idėją ir siekti jai plataus JAV politinio ir visuomeninio palaikymo. Idėjos sėkmei ypač svarbu, kad JAV gyvenančios demokratinių šalių diasporos taptų aktyviomis šios idėjos propaguotojomis. Kaip geriausiai sutelkti šią paramą, Seimo nariai diskutavo su Čikagos, kur veikia galinga Ukrainiečių bendruomenė, organizacijų lyderiais. Kadangi Ukrainos ateitis yra vienas svarbiausių veiksnių, lemsiančių Europos saugumą ir stabilumą, šiai idėjai planuojama ir toliau telkti tiek JAV, tiek ir kitų demokratinių šalių bendruomenes.

LR generalinio konsulato Čikagoje inf.

Nuotraukose (fot. A. Vertelkaitė):

 

  1. LR Seimo delegacijos susitikimas su Čikagos lietuvių jaunųjų profesionalų ir studentų grupe konsulate.

  2. LR Seimo narių pamokų Maironio lituanistinės mokyklos mokiniams akimirkos.

  3. LR Seimo narių susitikimo su Čikagos ukrainiečių bendruomenės lyderiais akimirkos.

Agnės Vertelkaitės nuotr.

Užsidarys pora „Meijer“ parduotuvių
Lietuvių tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ koncer...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 gegužės 21, Pirmadienis