AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvos kariuomenės vadas baigdamas vizitą JAV: „dar kartą įsitikinau, kad JAV įsipareigojimai mūsų regiono saugumui yra itin tvirti“

Lietuvos kariuomenės vadas baigdamas vizitą JAV: „dar kartą įsitikinau, kad JAV įsipareigojimai mūsų regiono saugumui yra itin tvirti“

Rugpjūčio 14 d. LR ambasadoje JAV  įvyko Lietuvos kariuomenės vado gen.ltn. Jono Vytauto Žuko susitikimas su Vašingtono lietuvių bendruomene.

 

J.V.Žukas pristatė pastarųjų metų Lietuvos kariuomeneje vykstančius pokyčius bei modernizacijos procesus, apžvelgė regiono saugumo situaciją, pasidalijo neseniai Lietuvoje vykusių didžiausių Lietuvos istorijoje nacionalinių pratybų įspūdžiais bei aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje.

 

“Esu dėkingas Amerikos lietuviams už jų paramą bei nuolatinį palaikymą. Smagu matyti tiek daug Lietuvos kariuomene besidominčių bendraminčių čia - už Atlanto,” sakė Kariuomenės vadas.

 

Susitikimo su bendruomene metu džiaugtąsi sėkmingu  šauktinių tarnybos grąžinimu, ypač tais užsienio lietuviais, kurie sulaukę šaukimo net ir nemokėdami lietuvių kalbos, žada savo paramą šaliai, kitais jaunais žmonėmis, savanoriškai įsitraukiantiems į kariuomenės gretas.

 

Rugpjūčio 15 d. Vašingtone įvyko iškilminga Lietuvos kariuomenės vado J.V.Žuko sutikimo ceremonija (angl. Full Honor Arrival Ceremony). Jos metu JAV kariuomenės vadas (Jungtinio štabo vadų komiteto viršininkas) generolas Josephas Fr. Dunfordas apdovanojo gen. ltn. J. V. Žuką Ordino „Už nuopelnus“  komandoro kryžiumi.

 

„Šis apdovanojimas – tai įvertinimas ne tik man, bet ir visai Lietuvos kariuomenei, simbolizuojantis tvirtą ir bendromis vertybėmis bei tikslais pagrįstą dvišalę ir daugiašalę – NATO – partnerystę”, - po ceremonijos sakė gen. ltn. J. V. Žukas.

 

Vėliau Pentagone įvyko Lietuvos kariuomenės vado oficialūs susitikimai su aukščiausiais JAV kariuomenės vadais: JAV kariuomenės vadu gen. Josephu Fr. Dunfordu, JAV Jūrų pėstininkų korpuso komendantu gen. Robertu B. Nelleriu ir JAV Nacionalinės gvardijos biuro vadu gen. Josephu Laurenu Lengyelu. Susitikimų metu vadai aptarė saugumo situaciją Baltijos regione, sąveiką tarp sąjungininkų, dvišalį bendradarbiavimą, įskaitant bendras karines pratybas, ir tarptautinę kovą su terorizmu. Pasak gen. ltn. J. V. Žuko, susitikimuose buvo sutarta ir toliau stiprinti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje tiek bendrai tarp kariuomenių, tiek ir tarp atskirų jos pajėgų.

 

Lietuvos kariuomenės spaudos tarnybos informacija

 

Meras gynybos apkasuose
Švč. Mergelės Marijos Gimimo Šventė ir Parapijos A...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 balandžio 21, Sekmadienis