AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvos ambasadorius JAV R.Kriščiūnas Vest Point Karo akademijoje pagerbė T.Kosciuškos atminimą

Lietuvos ambasadorius JAV R.Kriščiūnas Vest Point Karo akademijoje pagerbė T.Kosciuškos atminimą

 

Balandžio 27-28 d. Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo JAV Vest Pointo (West Point) Karo akademijoje organizuojamuose renginiuose, skirtuose pagerbti generolo Tado Kosciuškos atminimą.

„Laisvės idealai, už kuriuos kovojo T. Kosciuška,  jungia JAV, Lenkijos ir Lietuvos žmones ir stiprina transatlantinės bendruomenės ryšius“, – akcentavo  R. Kriščiūnas.

Ambasadorius dalyvavo jau 15-oje metinėje konferencijoje, kurios tema “T.Kosciuškos palikimas minint Pirmojo pasaulio karo pabaigos, Lenkijos ir Lietuvos nepriklausybių atstatymo šimtmečius,”o taip pat šv. Mišiose skirtose T.Kasciuškos atminimui, iškilmingoje ceremonijoje  prie T.Kosciuškos paminklo ir Vest Pointo Karo akademijos kadetų parade.

R. Kriščiūnas savo kalboje pabrėžė, kad Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų sukilimo vado, kovų už JAV nepriklausomybę dalyvio T.Kosciuškos  gyvenimas ir pavyzdys išlieka įkvėpimu daugeliui žmonių visame pasaulyje. Tos vertybės, kuriomis visą savo gyvenimą vadovavosi Tadas Kosciuška neprarado savo aktualumo ir šiandien, pažymėjo R.Kriščiūnas.

Ambasadorius R.Kriščiūnas Vest Pointo karo akademijoje lankosi “Kosciuškos draugų Amerikos asociacijos” kvietimu.  

 

LR ambasados Vašingtone informacija

 

Šv. Petro Bažnyčioje, Bostone – vaikų pirmoji Komu...
Ambasadoje surengtas K.Donelaičio lituanistinės mo...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 liepos 17, Antradienis