AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija

Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų delegacija

Spalio 27-30 d. Lietuvos Respublikos Seimo, Užsienio reikalų ministerijos ir ambasados Vašingtone  kvietimu Lietuvoje lankosi JAV Senatorių ir Atstovų Rūmų narių patarėjų delegacija. Vizito metu JAV pareigūnai susipažįsta su saugumo padėtimi Lietuvoje ir Baltijos jūros regione, priemonėmis kovojant su dezinformacija, aptaria dvišalių santykių perspektyvas, energetinio, ekonominio ir kibernetinio saugumo klausimus, santykius su Rusija, situaciją Rytų partnerystės šalyse ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

JAV pareigūnų delegaciją sudaro šešių JAV Senatorių ir dviejų Atstovų Rūmų narių atstovai, dauguma dirbantys Senato ir Atstovų Rūmų užsienio reikalų, gynybos ir asignavimų komitetų narių biuruose.

Vizito Lietuvoje metu JAV Kongreso patarėjai Lietuvoje susitiko su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų vadovybe, Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovais ir nariais, Lietuvos Respublikos Prezidentės patarėjais, dalyvauja apskrito stalo diskusijose su Nevyriausybinių organizacijų atstovais. Svečiai iš JAV taip pats susitiko su Elektros perdavimo sistemos operatoriaus, atsakingo už Lietuvos elektros energetikos sistemos integraciją į Europos elektros infrastruktūrą ir bendrą elektros rinką, vadovybe ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro atstovais.

Pastaruoju metu JAV Kongreso narių patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami du kartus per metus. Vizitai organizuojami bendradarbiaujant kartu su Latvija ir Estija. Spalio mėnesio vizito koordinatorė yra Lietuvos ambasada Vašingtone. Apsilankę Lietuvoje JAV Kongreso narių patarėjai vyks į kitas Baltijos šalis.

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

Tokios tokelės
ES atstovybėje Vašingtone atidaryta paroda „Už lai...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2019