AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvius „Arnold Strongman Classic“ varžybose persekiojo nesėkmės: nukarūnuotas Ž. Savickas, 6-oji V. Lalo vieta, sunki trauma ir skaudi netektis

Lietuvius „Arnold Strongman Classic“ varžybose persekiojo nesėkmės: nukarūnuotas Ž. Savickas, 6-oji V. Lalo vieta, sunki trauma ir skaudi netektis

Kasmetinėse galiūnų varžybose „Arnold Strongman Classic“, kovo 3–5 d. vykusiose JAV, Columbus (Ohio) mieste, lietuvius sportininkus kaip niekad persekiojo nesėkmių ruožas.

Praėjusių metų čempionas ir aštuonis kartus „Arnold Strongman“ varžybų nugalėtojas Žydrūnas Savickas dėl traumos varžytis negalėjo, tačiau atvyko į JAV ir tapo turnyro teisėju bei savo ilgametę patirtį perteikė kitam varžybose dalyvavusiam lietuviui Vytautui Lalui.

Jau po pirmosios varžybų dienos Ž. Savickas sulaukė itin nemalonios žinios – stipruoliui buvo pranešta, kad netikėtai (insultas) mirė jo tėtis, tad sportininkas skubos tvarka turėjo išskristi į Lietuvą. Jo pėdomis pasekė ir sunkią traumą (plyšo Achilo sausgyslė) galiūnų mėgėjų varžybose gavęs „Arnold Strongman“ turnyro debiutantas V. Lalo brolis Marius Lalas.

Šios nesėkmės kaip reikiant iš vėžių išmušė ir ketvirtą kartą stipriausių pasaulio galiūnų varžybose dalyvavusį V. Lalą. 2013 m. šių prestižinių varžybų nugalėtojas, šįkart nepateisinęs nei savo, nei gerbėjų lūkesčių, liko tik šeštas.

Per dvi varžybų dienas savo jėgą pademonstravęs penkiose itin daug jėgų pareikalavusiose rungtyse, V. Lalas galutinėje įskaitoje surinko 25 taškus ir į namus parsivežė varžybų organizatorių jam įteiktą 7 tūkst. dolerių piniginį prizą.

2017 m. „Arnold Strongman Classic“ varžybų nugalėtoju tapo 37 metų JAV galiūnas iš Kolorado valstijos Brianas Shaw (47,5 taško), jis už šią pergalę buvo apdovanotas 72 tūkst. dolerių čekiu. Kuklesniu – 22 tūkst. dolerių prizu buvo paskatintas 41,5 taško surinkęs ir antrąją vietą užėmęs Islandijos stipruolis Hafthordas Bjornsonas, o trečias liko vos dviem taškais nuo jo atsilikęs amerikietis Jerry Pritchettas (39,5 taško, 17 tūkst. dolerių prizas).

Iš viso šiose unikaliose stipruolių varžybose, kurių nugalėtojas laikomas stipriausiu pasaulio žmogumi, dalyvavo 10 stipriausių planetos galiūnų iš JAV, Lietuvos, Latvijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Rusijos. Sportininkai varžėsi penkiose itin daug jėgų pareikalavusiose rungtyse. Galiūnų kovas stebėjo daugiatūkstantinė žiūrovų minia, kurioje nestigo ir mūsų tautiečių.

Šių metų čempionas B. Shaw šiame turnyre triumfavo trečią kartą ir užėmė antrą vietą visų laikų istorijoje pagal titulų skaičių. Nepralenkiamas yra Ž. Savickas, jis triumfavo net aštuonis kartus – 2003–2008, 2014-aisiais ir 2016-aisiais. 2011 ir 2012 m. unikalių gabumų mūsų šalies sportininkas šiose prestižinėse varžybose liko trečias, o 2010 m. – antras.

Ž. Savickas jau planavo karjeros pabaigą, tačiau prieš tai 2017-aisiais žadėjo įvykdyti sunkų tikslą – laimėti tiek „Arnold Strongman Classic“ varžybas, tiek pasaulio čempionatą. Tačiau trauma sujaukė šiuos planus.

 

Unikalus sporto festivalis

„Arnold Strongman“ varžybos yra viena kultūrizmo legendos, buvusio Kalifornijos gubernatoriaus Arnoldo Švarcenegerio sumanyto renginio „Arnold Sports Festival“ dalių. Kasmet ši vis populiarėjanti sporto šventė vyksta Columbus mieste (JAV) ir yra vienas stambiausių tarptautinių sporto renginių pasaulyje bei didžiausias multisporto festivalis JAV, kuriame varžosi daugiau kaip 20 tūkst. sportininkų!

Šiemet sporto festivalio programoje buvo 72 sporto šakų (16 – iš olimpinių žaidynių programos) atstovų varžybos. Jas stebėjo per 200 tūkst. žmonių, kurie per keturias sportinio savaitgalio dienas išleido net 60 mln. dolerių.

Tie, kas dar neturėjo galimybės apsilankyti „Arnold Sports“ šventėje, kviečiu tai būtinai padaryti kitais metais – net neabejoju, kad jūs iš Columbus miesto išsivešite tik pačius geriausius prisiminimus ir jus dar ilgai lydės sportinė aistra.

 

Andriaus Sprindžio nuotr.

 

Dainius RUŽEVIČIUS

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė Čikagoje...
Prezidento užmačios
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Antradienis, 22 Spalio 2019