AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuvių tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ koncertavo „Coliseo Podestá“ teatre

Lietuvių tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ koncertavo „Coliseo Podestá“ teatre

Argentinos lietuvių tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ iš Berisso miesto koncertavo La Platos miesto municipaliniame „Coliseo Podestá“ teatre, kur buvo švenčiama Tarptautinė šokio diena.

Renginyje dalyvavo iš viso 130 šokėjų, kurie atstovavo įvairiems šokių stiliams. Aukšto lygio tango, šiuolaikinis šokis, Argentinos folkloras, operos ir baleto teatro baleto trupė bei baltarusių šokių ansamblis.

„Coliseo Podestá“ teatras yra vienas svarbiausių teatrų Pietų Amerikoje, jame telpa 1 065 žiūrovių. Teatras buvo pastatytas 1886 m. ir 1986 m. buvo paskelbtas La Platos miesto savivaldybės kultūros paveldu, 1987 m. Buenos Airių provincijos vyriausybės kultūros paveldu.

Per teatro istoriją koncertavo garsūs artistai – Remete Lacconi, Margarita Xirgu, Marian Anderson, Arthur Rubinstein, Lola Membrives ir kiti.

Trumpai apie lietuvių grupę. Šiuo metu jaunimo ansamblyje „Nemunas“ yra 50 šokėjų nuo 13 iki 25 metų. Ansambliui vadovauja Analia Dulkė ir Juan Ignacio Fourment Kalvelis. Šis kolektyvas yra didžiausias lietuvių šokių ansamblis Pietų Amerikoje. „Nemuno“ draugijos veikloje dar yra vaikų ansamblis „Skaidra“, suaugusiųjų ansamblis „Griaustinis“  ir veteranų ansamblis „Pipiras“.

 

„Nemuno“ ansamblis koncertuoja įvairiuose šokių festivaliuose Argentinos ir Urugvajaus miestuose. 2000-aisiais lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ dalyvavo šokių šventėje Toronte (Kanada) ir planuoja dalyvauti šokių šventėje Lietuvoje 2018 m.

Lietuvos Respublikos Seimo delegacija lankėsi Čika...
Prano Gudyno 88-ųjų žūties metinių paminėjimas Kau...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 liepos 17, Antradienis