AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Lietuva vėl bus pristatyta Kultūrų festivalyje

Gegužės 20–21 d. vyksiančiame Kultūrų festivalyje Skokie miestelyje (Skokie Festivale of Cultures) Lietuvos stendas bus įrengtas jau antrą kartą.

Kaip ir pernai, šiemet Lietuvos pristatymą finansiškai remia Waukeegan-Lake County apylinkė – ačiū Valdybos nariams.

Ačiū tariame ir gydytojui Leo Zetser, kuris taip pat dosniai finansiškai prisidėjo prie pasirengimo šiam festivaliui.

Skokie Festivale of Cultures – vienas žinomiausių etninių festivalių Ilinojuje, kasmet pritraukiantis apie 25 000 lankytojų.

Ši šventė vyks jau 27-ą kartą, joje dalyvaus įvairios šalys, pristatydamos savo tradicijas, supažindindamos lankytojus su savo kultūra. Šiais metais savo stendus turės 35 kultūros, ir džiugu pranešti, kad oficialiai platinamame pranešime spaudai išskirtinai paminėta Lietuva.

Skokie miestelis sukūrė gražias tradicijas įvertinti Kultūrų festivalyje dalyvaujančias šalis. Kadangi pernai Lietuva dalyvavo šventėje, šiais metais mūsų šalies vėliava kartu su kitų 27 šalių rotacijos principu nuo sausio iki gegužės plazdėjo Skokie Northshore Sculpture Park, McCormick Boulevard. 

Ačiū Lietuvos generaliniam konsulatui Čikagoje, kuris stendui pateiks puikiai parengtą ir tinkančią dalomąją medžiagą apie mūsų Tėvynę: lankstukus, knygeles, skrajutes. Pernai išdalijome jų visą dėžę. Lankytojai teiraujasi, domisi, žada keliaudami atvykti ir į Lietuvą.

Dėkojame generaliniam konsulatui ir generaliniam konsului Marijui Gudynui, pagelbėjusiems atgabenti iš Lietuvos tautinę atributiką.   

Dar prieš šventę, gegužės 19 d., penktadienį, 7 val. v. vyks Tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Tarpininkaujant generaliniam konsulatui, Lietuvai atstovaus 2007 m. režisierės Jūratės Samulionytės sukurtas filmas „Nerutina“ – pirmasis ir vienintelis Lietuvoje fotofilmas. Jam sukurti buvo padaryta apie 80 000 fotokadrų. Šis filmas pelnė daugybę įvertinimų, vienas jų – „Sidabrinės gervės“ apdovanojimas už geriausią lietuvišką trumpametražį metų filmą 2008-aisiais.

Šeštadienį, gegužės 20 d., 1 val. v. vyks festivalio atidarymas, o nuo 3.50 iki 4.05 val. v. šventės didžiojoje scenoje šoks tautinių šokių kolektyvas „Suktinis“, vadovaujamas Giedrės Knieža.

Festivalis vyksta lauke Oakton Park, kuris yra šalia Oakton Community Center (4701 Oakton St., Skokie), nuo 11 val. ryto iki 7 val. vakaro. Tai puiki vieta praleisti laiką visai šeimai, vaikams tikrai bus ką veikti.

Pernai Lietuvos stendas šventėje buvo išskirtinai matomas ir gausiai lankomas. Norime, kad jis būtų nepaprastas ir šiemet.

Kviečiame ateiti į festivalį ir aplankyti stendą. Kiekvienas mūsų esame puikūs savo šalies ambasadoriai ir kiekvienas galime įvairių tautų lankytojams papasakoti daug gražaus apie mylimą Lietuvą.

 

Vilma Kava

 

Berisse pristatyta paroda „Lietuvių išsireiškimai“
ČLM ketvirtokų išvyka į pamėgtą Balzeko muziejų
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 balandžio 27, Penktadienis