AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Legendinis Lietuvos laisvės kovotojas J.Jakavonis Tigras apsilankė "Amerikos balso" studijoje ir Baltuosiuose Rūmuose

Legendinis Lietuvos laisvės kovotojas J.Jakavonis Tigras apsilankė "Amerikos balso" studijoje ir Baltuosiuose Rūmuose

 

Birželio 14 d.  Vašingtone įsikūrusioje "Amerikos balso" organizacijoje apsilankė Lietuvos laisvės kovotojas Juozas Jakavonis – Tigras su dukra Angele Jakavonyte.

 

"Esu sužavėtas išgirdęs tą [Amerikos balso] muziką iš tos vietos, iš kurios visam pasauliui sklido laisvės balsas,"  po apsilankymo radijo studijoje sakė J.Jakavonis. "Ne tik aš, bet ir visa Lietuva kiekvieną dieną laukdavo šio balso," prisiminimais dalinosi Lietuvos partizanas.

 

"Amerikos balso" Eurazijos departamento direktorius dr. Elez Bibejar įteikė J.Jakavoniui padėką ir garbės klausytojo pažymėjimą. Legendinis Lietuvos laisvės kovotojas pasidalino prisiminimais kaip klausdydavo laisvės balso iš Vašingtono ne tik Lietuvoje, bet ir gyvendamas tremtyje Sibire.

 

"Šis Lietuvos laisvės kovotojo apsilankymas yra puikiausias liudijimas, jog tikėjimas laisve ir laisvo žodžio galia yra stipriausias saitas, jungiantis mūsų šalis. Simboliška, kad gerb. Juozas Jakavonis šiandien lankosi šiame pastate, nes juk Tigro sodybos bunkeryje taip pat buvo spausdinama laisva spauda," pažymėjo J.Jakavonį "Amerikos balse" lydėjęs Lietuvos ambasados patarėjas K.Vaškelevičius.

 

Birželio 14  d. J.Jakavonis ir Angele Jakavonytė taip pat aplankė Baltuosius Rūmus. Po apsilankymo JAV Prezidento rezidencijoje, J.Jakavonis dalinosi savo džiaugsmu, kad JAV prezidentai yra ne kartą išreiškę pasirengimą ginti Lietuvos nepriklausomybę, o paskutiniu metu Lietuvoje matoma JAV karinė technika. "Mums reikėjo su surūdijusiais šoviniais kariauti, o čia jau yra technika. Ir sakiau, kad mes būsim laisvi amžinai su amerikiečių pagalba“, – kalbėjo J. Jakavonis-Tigras

 

Legendinio Lietuvos partizano vizitą JAV organizuoja Lietuvos garbės konsulas Ročesteryje Rimas Česonis su dukra Jolanda Česonyte.

 

 

Amerikos balso nuotraukose

A.Jakavonytė, BBG (Broadcasting Board of Governors) dirbantis Algirdas Čarneckis, J.Jakavonis, Elez Bibejar, K.Vaškelevičius

Lankantis prie Lincoln Memorialo

Angele Jakavonytė, J.Jakavonis, Jolanda Česonytė

 

Festivalis „Yaga Gathering“ 2018: modernaus meno g...
Ambasadoje Vašingtone apsilankė legendinis laisvės...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 birželio 19, Trečiadienis