Lapė yra laimė - Čikagos lituanistinėje mokykloje ir Jaunimo Centre

Čikagos lituanistinė mokykla jau daug metų turi tradiciją - skaitymo konkursą. Jis prasideda mokiniams grįžus į mokyklą po žiemos atostogų. Nuo pačių mažiausių iki vyriausių, visi aplanko  biblioteką ir grįžta namo su pasirinktomis knygelėmis, kurias per savaitę skaito, o mokykloje vėl iškeičia į naujas. Šiemet mokyklos bibliotekininkės Astos Kazlauskienės sumanymu rengiamas ir „Šeimų skaitymo konkursas“- skaito visa šeima. Ir taip tęsiasi tris mėnesius, o po to renkami geriausi skaitytojai. Šiais metais skaitymo konkurso pabaigą vainikavo renginys - susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte. Ji atsivežė ir vaikams parodė savo knygeles, kurias norintys galėjo nusipirkti. Knygelių buvo daug – tai „Lapė yra laimė“, „ Drambliai ėjo į svečius“, „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, Meškiukų istorijos – „Svajonių sodas „ ir „Lubinų labirintas“. Nekantriai visi laukė kūrybinių dirbtuvių, kurias pravedė pati autorė. Juk visai nesvarbu ar tau tik trys ar jau trylika, visų galvelėse pilna įdėjų, kurias tik reikia drąsiai ir paleisti į laisvę....

Autorė, tą dieną, surengė kelias meno dirbtuves - pirmieji buvo patys mažiausi Čikagos lituanistinės mokyklos mokiniai, kiek vėliau rinkosi mokinukai nuo 3 skyrio iki 5-to. Ir galiausiai, atvykę svečiai į Jaunimo Centrą galėjo dalyvauti kūrybinėse Evelinos Daciūtės dirbtuvėse, kurių metų autorė ppasakojo apie knygą „Lapė yra laimė“, iliustracijas ir džiaugėsi kiekvieno dalyvio darbeliu.

Atvykę svečiai ir pirkę bilietą dalyvauti renginyje, galėjo laimėti pagrindinį prizą, kurį parūpino Jaunimo Centro Tarybos pirmininkas Antanas Rašymas.

Knygelių autorė Evelina Daciūtė dalinasi įspūdžiais:

“Čikaga - antras miestas po Vašingtono, kuriame lankiau Amerikos lietuvių vaikus. Čikagos lituanistinės mokyklos kolektyvas labai šiltai mane priėmė, rūpinosi nuo viešnagės pradžios iki pabaigos. Mokyklos vaikai pradžiugino kūrybiniais sumanymais, aktyvumu, gera nuotaika. Kadangi žinomiausia mano knyga “Laimė yra lapė”, tai ir kūrybinės dirbtuvės, kurias rengiu vaikams, yra apie laimę, apie dalykus, kurie suteikia vaikams laimės. Kartu su knygos iliustratore Aušra Kiudulaite esame surengę arti 200 dirbtuvių Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Indijoje bei Amerikoje ir pastebėjome, kad visur vaikams laimės suteikia panašūs dalykai - šeima, mylimi gyvūnai, mėgstama veikla. Tas pats atsispindėjo ir Čikagos vaikų kūriniuose. Taip pat esu pastebėjusi, kad kūryboje išlenda artėjančių ar praėjusių švenčių motyvai. Šįkart popieriaus lapuose išriedėjo margučių, taip pat apsigyveno triušiai ir viščiukai.”

Buvo nuostabus renginys sustikimas su vaikiškų knygų autore Evelina Daciūte, kuriame ne tik kiekvienas garsiai pasakė kas jam yra laimė, bet ir kiekvienas galėjo paleisti savo laimę į kelionę.

Vilma Poliuvienė

ČLM direktorės pavaduotoja

Vida Rupšienė

 

ČLM direktorė