AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Laivas be vairo

Laivas be vairo

Apie Seimą yra nuomonė: Kas moka – daro, kas nemoka daryti – mokina, kas nemoka mokyti – vadovauja.

Durnių laivo debilai sugebėjo pravesti alkoholio įstatymą, bet užmiršo pravesti įstatymą draudžiantį gerti valstybinį jūros vandenį.

Tokie įvykiai vyksta Lietuvos pajūryje, Palangoje, Karklėje, Nemirsetoje, kurie priklauso Klaipėdos rajonui. Kalba eina ne apie pasigėrusius, bet apie prigėrusius sūraus jūros vandens, kuris priklauso valstybei, bei jų gelbėjimą.

Palanga su savo savivaldybės teisėmis turi savo gelbėjimo komandą, kokių neturi nei Nemirseta nei Karklė. Dažnai Palangos gelbėtojai vyksta į kaimynų ribas gelbėti skęstančiųjų, patirdami finansinių nuostolių.

Vėliausiu laiku palangiškiai išgelbėję skęstančią moterį Nemirsetos ribose, už skenduolės išgelbėjimą, pasiuntė sąskaitą Klaipėdos rajono valdžiai, kuri, aišku, atsisako mokėti jų biudžetą ardančią 140 eurų sąskaitą.

Visiems žinomas faktas, kad trys lietuviai turi penkias skirtingas nuomones. Ne kitaip ir čia. Pavyzdžiui, savivaldybių ribos pasibaigia prie vandens. Vanduo priklauso valstybei. Klaipėdos rajonas kratosi bet kokios atsakomybės. Seimas nesugeba pravesti jūros vandenį gerti draudžiantį įstatymą. Palangos gelbėtojai, gelbėdami skenduolę, nusižengė įstatymams nelegaliai įžengdami į kaimyninės savivaldybės ir valstybei priklausančias jūros ribas. Dar baisesnis palangiškių įžūlumas, pateikti Klaipėdos rajonui 140 eurų sąskaitą, kuri baisesnė nei kad griūtų dangus.

Ar ne protingiau būtų tuos 140 eurų išreikalauti iš skenduolės, kad ji ir kiti skenduoliai ateityje tokių ar panašių pokštų neprisigalvotų? Sakote nemokės. Juk tam yra antstoliai.

Taip, iš nieko, prasideda didelis valstybinis ginčas dėl 140 eurų. Tikriausiai be brangiai apmokamos komisijos nebus apsieita.

Nors vanduo iš skenduolės buvo išsunktas ir grąžintas jūrai, skenduolė atgaivinta, valstybė nuostolių nepatyrė, bet baudą už be leidimo gerti valstybės vandenį, reikėtų paskirti. Bet, dėl Seimo apsileidimo, dar tokio draudžiamo įstatymo nėra. Bet bus. Garantuoju. Juk ten Lietuva.

Kad tokių nesąmonių nekiltų ateityje, vertėtų palikti skenduolių gelbėjimą patiems skenduoliams. Neišsprendžiamų problemų nebūna.

Lietuvos jaunimas jau dabar sako: „Mes debilai, kad tokius išrinkome į valdžią“. Šis vienintelis sakinys daug pasako. Manau, jaunimas supranta jog renkami į Seimą atstovai valstybės o ne rinkėjų valdymui.  Valdantiesiems privalo drebėti kinkos. Juk ką sėji, tą ir pjauni.

 

Laurynas R. Misevičius: „Tikiu, kiekvienam iš mūsų...
Seimas žengė sveikintiną žingsnį
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Antradienis, 17 Rugsėjis 2019