AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

„Laisvės bėgimu“ Vašingtone pagerbtas generolo Tado Kosciuškos atminimas

„Laisvės bėgimu“ Vašingtone pagerbtas generolo Tado Kosciuškos atminimas

Lietuvos ir Lenkijos ambasados Vašingtone spalio 6 dieną surengė „Laisvės bėgimą“, skirtą  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės 1794-ųjų sukilimo vado, generolo, kovų už JAV nepriklausomybę didvyrio Tado Kosciuškos atminimui, Pasaulio lietuvių metams ir Lenkijos bei JAV diplomatinių santykių užmezgimo šimtmečiui pažymėti.

Sveikindamas renginio dalyvius Lietuvos ambasadoriaus pavaduotojas Dovydas Špokauskas pažymėjo, kad vertybės, kuriomis visą savo gyvenimą vadovavosi Tadas Kosciuška, yra aktualios ir šiandien, o minint Pasaulio lietuvių metus, Lietuvos, Lenkijos ir JAV glaudų bendradarbiavimą ir partnerystę svarbu pasidžiaugti mūsų bendra istorija ir istorinėmis asmenybėmis, kurios mus sieja.

„Tadas Kosciuška yra didvyris, kuriuo didžiuojasi ne viena tauta ir valstybė“, – pažymėjo Dovydas Špokauskas.

Renginio svečiai ne kartą prisiminė JAV Prezidento Tomo Džefersono žodžius apie generolą Tadą Kosciušką, kad tai yra tyriausias laisvės sūnus, kurį jam yra tekę pažinti.

Bėgime, kuris buvo surengtas šalia JAV sostinės esančiame nacionaliniame parke, dalyvavo beveik 400 žmonių. Antrus metus iš eilės prie renginio organizavimo prisijungia ir Lietuvos ambasada JAV. Sporto entuziastai, diplomatai, JAV institucijų bei Lietuvos ir Lenkijos diasporos atstovai įveikė simbolinę 5 kilometrų distanciją. Vaikai bėgo trumpesnį vieno kilometro atstumą. Bėgimo dalyviai buvo apdovanoti specialiais suvenyrais ir sportine atributika, po bėgimo buvo surengtas piknikas - renginio dalyviai turėjo progos pabendrauti tarpusavyje, pasivaišinti tradiciniais lietuviškais ir lenkiškais skanėstais.

„Laisvės bėgimas“ buvo surengtas bendradarbiaujant su Montgomerio apygardos bėgimo klubu ir sportinę aprangą gaminančia įmone „4F“. Bėgimo, skirto pagerbti T. Kosciuškos atminimą, tradiciją 2017 metais pradėjo Lenkijos ambasada.

Lietuvos ambasados Vašingtone informacija

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

Čikagos lietuvių Rotary klubo labdaros renginys 
Vilniaus rokiškėnai pristatė  Juozo Vaičionio knyg...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Šeštadienis, 19 Spalio 2019