AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

L. Linkevičius dalyvavo Globalios koalicijos nugalėti ISIS ministrų susitikime Vašingtone

L. Linkevičius dalyvavo Globalios koalicijos nugalėti ISIS ministrų susitikime Vašingtone

Vasario 6 dieną Vašingtone, JAV vyko Globalios koalicijos nugalėti ISIS (D-ISIS) ministrų susitikimas, kurio metu 74 koalicijai priklausančių valstybių ir 5 tarptautinių organizacijų atstovai aptarė kovą su terorizmo grėsme Irake ir Sirijoje, tautinių ir religinių mažumų apsaugą, atsakomybę už regione vykdytus nusikaltimus žmogiškumui, humanitarinę pagalbą konflikto  nualintam regionui.

„Lietuva tęs kovą prieš terorizmą kartu su Globalios koalicijos sąjungininkais. Užkertant kelią šių pasibaisėtinų nusikaltimų pasikartojimui, stiprinkime atsparumą jų skleidžiamai neapykantos ideologijai. Terorizmą turime nugalėti ne tik kovos lauke, bet ir kibernetinėje erdvėje“, – teigė ministras Linas Linkevičius.

Už bendrą kovą prieš terorizmą koalicijos partneriams dėkojo JAV Prezidentas Donaldas Trumpas, sveikinimo žodį tarė Valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo.

Ministrai taip pat priėmė bendrą pareiškimą dėl koalicijos veiksmų, kuriais siekiama užtikrinti, kad ISIS grėsmė neatgimtų.

Globalios koalicijos veikloje dalyvauja lietuvių karinių instruktorių grupė, veikianti Irake dislokuoto Danijos kariuomenės kontingento sudėtyje.

JAV Valstybės departamento nuotrauka

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

 

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

Ministras L. Linkevičius susitiko su JAV Senato ir...
Angelas
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 15 Rugsėjis 2019