AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Kasmetinis ŠALFASS suvažiavimas Klivlande nubrėžė ateinančių metų gaires

Kasmetinis ŠALFASS suvažiavimas Klivlande nubrėžė ateinančių metų gaires

Kaip įprasta kiekvienų metų rudenį, Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) delegatai rinkosi Vidurio Amerikos didmiestyje Klivlande. Šiemet stambiausios išeivijos sporto mėgėjų sąjungos posėdis sutapo su Klivlando lietuvių dienų savaitgaliu.

Šeštadienio rytmetį Toronto, Hamiltono, Niujorko, Detroito, Čikagos, Portlando ir vietinės bendruomenės sporto klubų atstovai rinkosi Lietuvių klube aptarti praeito sezono varžybų rezultatus, organizacinius iššūkius bei einamuosius reikalus. Suplanuotas ateinančių metų varžybinis kalendorius, ŠALFASS „Šlovės arenos“ (Hall of Fame) plėtra, suburtas dalyvavimo X pasaulio lietuvių sporto žaidynėse (PLSŽ) Kaune organizacinis komitetas. Nuo praeitų metų suvažiavimo visuomenei pristatyti dešimt kandidatų į „Šlovės areną“ buvo vienbalsiai priimti. Jais tapo po penkis JAV ir Kanados labiausiai Šiaurės Amerikos lietuvių sportiniam judėjimui nusipelniusių visuomenininkų: prezidentas Valdas Adamkus, Rimantas Dirvonis, Vytautas Grybauskas, Pranas Gvildys, Edvardas Šulaitis (šie penki iš JAV), vyskupas Paulius Baltakis, Pranas Berneckas, Sigitas Krašauskas, Kazimieras Sapočkinas, Antanas Supronas (iš Kanados). Ateinantiems metams pasiūlyti keturi kandidatai (po du iš Amerikos ir Kanados): dr. Donatas Siliūnas ir Algirdas Rugienius vyresnysis iš JAV, iš Kanados – Mamertas Duliūnas ir Jonas Nešukaitis. Laukiame sportui neabejingų išeivijos lietuvių nuomonių, daugiau garbingų kandidatų į ŠALFASS „Šlovės areną“ pasiūlymų.

67-oji kasmetinė sporto šventė vyks 2017 m. birželio 2–4 dienomis Hamiltone (Kanada). Žaidynes praves kitąmet šešiasdešimtmetį švenčiantis Hamiltono „Kovo“ sporto klubas. Be įprastų vyrų ir moterų komandų krepšinio varžybų, organizatoriai ketina surengti ir tinklinio, stalo teniso, šachmatų bei šaudymo turnyrus. Susidomėjusiuosius prašome kreiptis į pagrindinį žaidynių organizatorių Rimą Miečių el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., o platesnė informacija netrukus bus paskelbta ŠALFASS tinklalapyje www.salfass.org.

Ateinančių metų jaunių ir vaikų krepšinio turnyrą taip pat planuojama surengti „Klevo lapo“ šalyje. Jį pirmąsyk ŠALFASS istorijoje organizuoja vienas jauniausių sąjungoje Misisaugos „Anapilio“ sporto klubas. „Memorialinio savaitgalio“ (Memorial weekend) turnyras vyks  gegužės 26–28 d.,  daugiau informacijos apie šias varžybas suteiks „Anapilio“ vadovas Pranas Vilkelis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. O senjorų krepšinio turnyre ateinančiais metais jėgas išmėgins vyresni nei 40 metų lietuviai (šiemet suvažiavime buvo nutarta praplėsti vyrų amžiaus grupę nuo 35 iki 40 metų). Šias varžybas numatoma surengti balandžio pabaigoje Niujorko Long Island apylinkėse – jas organizuos „Perkūno“ sporto klubas. Dėl papildomos informacijos kreipkitės į Rasą Mitrulevičienę el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

ŠALFASS ir Amerikos lietuvių gydytojų sąjungos (ALGS) kasmetinės kalnų slidinėjimo pirmenybės ateinančių metų pavasarį vyks Telluride kurorte Kolorado valstijoje. Taip pat įprastu „Darbo dienos“ savaitgalio (Labor Day weekend) metu numatytas ŠALFASS golfo turnyras Mičigano valstijoje, o savaitę prieš vyks mūsų sąjungos softbolo varžybos Vasagoje (Kanada). Daugiau informacijos bus aukščiau paminėtame ŠALFASS internetiniame bei „Facebook“ puslapiuose. Numatoma atidaryti ir „Twitter“ sąskaitą, ji padės informuoti ŠALFASS visuomenę apie skubesnius varžybų tvarkaraščio pasikeitimus.

Visgi didžiausias ateinančių metų akcentas yra jubiliejinės Pasaulio lietuvių sporto žaidynės buvusioje laikinojoje sostinėje. Kad sklandžiau vyktų norinčiųjų dalyvauti šiame kas ketveri metai Lietuvoje organizuojamame renginyje registravimas, ŠALFASS tinklalapyje bus sukurtos dvi atskiros paskyros JAV ir Kanadoje gyvenantiems lietuviams bei sporto klubams. Jose surasite visą su PLSŽ susijusią informaciją, registracijos anketas ir kitokias naujienas.

2017 m. Lietuvoje oficialiai paskelbti Sporto metais, todėl ŠALFASS kviečia Šiaurės Amerikos lietuvius ne mažiau aktyviai prisidėti prie šios iniciatyvos ir už Atlanto. Kaip žinoma, kitų metų rudenį vyks naujos ŠALFASS Centro valdybos rinkimai. Ieškome norinčiųjų rimtai kandidatuoti į didžiausios išeivijos sporto mėgėjų sąjungos vykdomąją valdžią. Susidomėjusiuosius prašytume kreiptis el. paštu sŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Nuo Jūsų visų aktyvumo priklauso ŠALFASS ateitis!

ŠALFASS inf.

 

Kasmetinio ŠALFASS suvažiavimo dalyviai Klivlando lietuvių klube spalio 29 d.

Buvęs (dešinėje) ir esamas (kairėje) ŠALFASS Centro valdybos pirmininkai K. Deksnys ir L. R. Misevičius.

 

ŠALFASS posėdžiuose.

Ingridos Misevičienės nuotr.

Lietuvių kalbos dienos
LF paramos čekis – ,,Draugui“
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Antradienis, 12 Lapkritis 2019