AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Karpiniai, lino ir medžio raižiniai Čiurlionio galerijoje

Karpiniai, lino ir medžio raižiniai Čiurlionio galerijoje

Čiurlionio galerija (5620 S. Claremont Ave., Chicago, IL 60636) kovo 25 d., šeštadienį, 6 val. v. maloniai kviečia į  parodos „Mūsų Lietuva“ (iš ciklo „Šeima“) atidarymą. Joje pamatysite „Aukso vainiko“ laureatės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinius, lino ir medžio raižinius, taip pat  „Sidabro vainikėlio“ laureatės Adelės Bražėnaitės medžio raižinius. Atidaryme dalyvaus abi autorės.

Apie autores:

Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė iš profesinio pašaukimo – pedagogė, iš sielos atliepimo – menininkė ir poetė, tautodailininkė, karpinių, linoraižinių ir margučių meistrė, grafikė. Rokiškio krašto dukra jau ketvirtį amžiaus gyvena Utenoje. Dar studijų universitete laikais paviliojęs karpinių menas iš pomėgio tapo saviraiška – karpinių miniatiūros, teminiai ciklai, atvirukai, ekslibriai, knygų iliustracijos. Kūrybinė patirtis sudėta į knygas „Karpiniai“, „Mokomės karpyti“, „Margučių marginimas Aukštaitijoje“. Menininkė – Utenos kultūros ir meno premijos laureatė, 2006 m. gavusi Utenos miestui nusipelniusio žmogaus vardo apdovanojimą už rajono tautodailininkų telkimą ir indėlį į Utenos krašto tautodailės puoselėjimą bei skatinimą, 2007 m. – respublikinės parodos-konkurso „Aukso vainikas“ laureatė. 2009 m. O. Tumėnaitei-Bražėnienei įteikta LR kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą.

Adelė Bražėnaitė – jauna, tačiau jau tvirtai stovinti ant žemės ir aiškiai žinanti, ko nori iš gyvenimo ir kūrybos, kūrėja. Darbšti, kruopšti, naginga jaunoji menininkė į parodą atvežė medžio raižinius. Norint sukurti tradicinį medžio raižinį, reikia ne tik daug kantrybės, bet ir šiek tiek fizinės ištvermės. Jauniausia Bražėnų dukra medžio raižinių paslapčių sėmėsi iš mamos.

Adelė ne tik daro medžio raižinius, bet ir skutinėja margučius, domisi keramika. Jaunoji menininkė jau yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. Tarp jų – Lietuvos nacionalinio kultūros centro „Sidabro vainikėlis“, gautas už skutinėtus margučius, ir medalis bei Trakų pilies vadovo asmeninis prizas tarptautinėje parodoje-konkurse „Kalėdinė Trakų pilies pasaka“ už savo pirmąjį keraminį angelą.

Abi autorės dalyvaus parodos atidaryme. Paroda tęsis iki balandžio. Vyks edukacinės pamokos vaikams Čikagos lituanistinėje mokykloje kovo 25 d. nuo 9 val. r. iki 12 val. p.p. „Sielos“ galerijoje (balandžio 6 ir 10 d. nuo 5 val. p.p. iki 9 val. v.). Į edukacines pamokas pakviesime ir suaugusiuosius. Jų užsiėmimai vyks Čiurlionio galerijoje ir Balzeko lietuvių kultūros muziejuje.  

Čiurlionio galerijos inf.

 

O. Tumėnaitė-Bražėnienė su dukra Adele šių metų Kaziuko mugėje Vilniuje.

Nuotraukos iš O. Bražėnienės archyvo

 

Balzeko muziejuje – istorijos pamoka šeštokams
Balzeko muziejus kviečia į kūrybinius užsiėmimus
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 12 Gruodis 2019