AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Kai užvaldo paslaptinga meno pasaulio jėga...

Kai užvaldo paslaptinga meno pasaulio jėga...

Aš galiu būti laimingas ir vienas pats su savimi. Kas gi nesijaustų laimingas pats sau vienas laisvėje, su gėlėmis, knygomis ir mėnuliu.

                                                                Oskaras Vaildas

Lietuviška knyga... Painus ir giliais rėžiais išvagotas jos kelias. Istorijos raidoje lietuviška knyga deginta, trypta, naikinta, išvėrusi spaudos draudimo laikmetį, bet iki mūsų dienų išlikusi gyva. Šiandien ji gąsdinama, kad ją į užribį nustums informacinės technologijos, bet kai lapkričio mėnesį išgirsti kalbant apie tarptautinę knygų mugę Vilniuje, nors ji ir įvyks vasarį, tuomet dar giliau supranti knygos prasmę.

Apsisiautė lapkritis savo rudeninę skraistę. Gera matyti Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalino gimnazistus penktadienį bibliotekoje imančius knygas. Individualiuose pokalbiuose išsiaiškiname, kad dar nemažai yra ir tokių gimnazistų, kuriems malonu pajusti popierinės knygos lapų šnaresį, susiriesti į kamuoliuką jaukiuose namuose ir skaityti, skaityti, skaityti...

Jau  du metai gimnazijos moksleivių literatūros skaitymą glaudžiai siejame su daile, organizuojame kūrybinius projektus. Smagu, kad literatūros skaitymo sąsajas su dailės menu palaiko dailininkė, dizainerė, premijos steigėja  Rasa Arbas – Chamberlain (Kalifornija). Jos premijos laureatėmis jau tapo Ignė Tunaitytė ir Emilija Klemkaitė. 

Gimnazijos bibliotekos istorijoje  esame organizavę moksleiviams konkursą „Netradicinė knyga“. Ir iš kokių tik priemonių išradingieji moksleiviai neprigamino knygų... 2018/ 2019 m. m. pabaigoje gimnazistai su menų  mokytoja Inga Vagone kūrė netradicinio formato knygas. Jos dabar eksponuojamos dailės kabinete, vėliau bus perkeliamos į gimnazijos skaityklos Lituanistikos centrą. Kiekvienas moksleivio piešinys – dalelė širdies, perjuosta išradingumo juostele. Tad ir norisi jiems padėkoti už netradicines knygas. Ačiū Ryčiui Čepuliui, Redui Baranauskui, Inesai Karpavičiutei, Evai Danytei, Silvijai Skvarnavičiūtei, Erikai  Janočkinaitei, Vilijai Jakulytei, Ritai Jasiūnaitei ir Martynai Vaškevičiūtei.

Kai užėjau į dailės kabinetą, tą akimirką nesinorėjo drumsti meniškai sielai susikaupimo, bet trumpai šnektelėjome. Lapkritis įsisupo į savo pilką skraistę, gimnazistė Greta Minkevičiūtė tapė... Gera, kad ją užvaldė paslaptinga meno pasaulio jėga.

 

Ingos Vagonės nuotr. Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos moksleivių netradicinės knygos.Reda Kiselytė, Rokiškio Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos  bibliotekos vedėja

Dr. J. Prunskio susitikimai Baltuosiuose rūmuose
Kviečiame dalyvauti užsienio lietuvių nuomonės apk...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Trečiadienis, 11 Gruodis 2019