AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Joninių šventėje Urugvajuje sukosi ir „Nemuno“ šokėjai

Joninių šventėje Urugvajuje sukosi ir „Nemuno“ šokėjai

Argentinos lietuvių tautinių šokių grupė „Nemunas“ iš Berisso miesto koncertavo birželio 24 d. Joninių šventėje Urugvajaus lietuvių kultūros draugijoje, Montevidėjuje, Urugvajaus Respublikos rytuose. „Nemunas“ pristatė programą, kuri vadinosi „Protėvių žemė: nuo aušros iki saulėlydžio“. Buvo vaidinama pasaka, kurioje vaizduojama viena diena Lietuvos kaime, kaip žmonės dirbdavo nuo saulėtekio, kaip moterys eidavo pasitikti saulės. Vėliau „Nemunas“ šoko visus darbo šokius, pvz., „Šiaudai be grūdų“, „Aštuonytis“, o po jų – bendravimo šokius. Po jaunųjų susipažinimo vyko vestuvių ceremonija (apie Rezginėlę ir Papleštauodegį). Vėliau „Nemunas“ pristatė šventinius šokius „Alučio puota“ ir „Polka opa opa“.

 

Renginyje  dalyvavo ir vienintelė  muzikos grupė „Sutartinis“, kuri grojo gyvai. Lietuvos universitetų praktikantės Evelina Nedzinskaitė ir Dovilė Keturakytė grojo „Lietuva brangi“ (kanklės), „Stoviu aš parimus“ (kanklės), „Mūsų dienos kaip šventė“ (gitara) ir „Aš tikrai myliu Lietuvą“ (gitara).

 

E. Nedzinskaitė ir  D. Keturakytė yra Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo mainų paramos fondo studentų praktikantės lituanistinėse mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir baltistikos centruose 2017–2018 mokslo metams, taip pat atlieka praktiką „Nemuno“ lietuvių draugijoje Berisso mieste Argentinoje.

 

 

Lietuvių tautinių šokių grupė „Nemunas“, kuriam vadovauja Analia Dulkė ir Juan Ignacio Fourment Kalvelis, dalyvavo 2000 m. Šiaurės šokių šventėje Toronte (Kanada), taip pat planuoja dalyvauti 2018 m. dainų šventėje Lietuvoje, kuri vyks birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje. 20-oji dainų šventė „Vardan tos...“ skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Liepos 4-osios fejerverkai
 Lietuvos sporto universitete: Antrąja moksline ...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 15 Rugsėjis 2019