AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

JAV Lietuvių Bendruomenė bendradarbiaus su Vilniaus universitetu

JAV Lietuvių Bendruomenė bendradarbiaus su Vilniaus universitetu

Daugiau nei trejus metus trukusios derybos ir nueitas sunkus JAV Lietuvių Bendruomenės kelias pasiekė finišą – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universitetu dėl akademinių kreditų suteikimo LISS dalyviams už praktiką Lietuvoje.

Liepos 4 d., antradienį, Vilniaus universiteto Centriniuose rūmuose įvyko oficialus sutarties pasirašymas ir būsimo bendradarbiavimo pristatymas. Atidarymo žodžius renginyje tarė VU Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Raimonda Markevičienė ir JAV LB KV pirmininkė bei LISS (Lietuvių išeivijos studentų stažuotės) programos vadovė Sigita Šimkuvienė–Rosen. Viešnios trumpai pristatė artimiausius planus, bendrus siekius ir paaiškino, kokia svarbi ši sutartis abiems šalims.

R. Markevičienė pabrėžė, kad net 21 šių metų LISS studentas atliks praktikas Lietuvos įmonėse bei įstaigose per Vilniaus universitetą (likę 2 – per Vilniaus Gedimino technikos universitetą). Būtent čia jie bus vertinami ir, sėkmingai pabaigę stažuotę, ne tik gaus universitetinių kreditų, bet ir galės papildyti savo gyvenimo aprašymą darbo Lietuvoje patirtimi bei turės galimybę sustiprinti savo lietuvių kalbos ir kultūros žinias. S. Šimkuvienė pridūrė, kad ši programa tikrai nebūtų tokia išpildyta ir prasminga, jei ne pagrindinis rėmėjas – Lietuvių Fondas. „Ši parama atveria duris į patrauklesnes praktikų, gyvenimo, susitikimų, oficialių vizitų vietas. LF dėka mes turime galimybę apsilankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose ir susipažinti su ypatingais žmonėmis“, – džiaugėsi ji.

Visi susirinkusieji išklausė istorijos fakulteto dėstytojo dr. Norberto Černiausko paskaitos „Lietuviai – pasaulis – Lietuva“, pasidalino patirtimis apie gyvenimą svetur, lietuvybės saugojimą ir švietimo svarbą. Kiti renginio svečiai – jaunieji gimnazistai iš JAV ir keletos Lietuvos miestų, buvo supažindinti su universiteto studijų programomis, pakviesti į ekskursiją.

Po oficialios dalies LISS studentai susitiko su savo praktikų vadovais, pasirašė trišales sutartis, aptarė užduotis, kurias atliks stažuočių metu.
VU Tarptautinių ryšių skyriaus informacija
Nuotraukos: (VU Tarptautinių programų skyriaus archyvo nuotr.)DPP 0004 – Sutarties pasirašyme dalyvavo (iš kairės): LF tarybos narė Agnė Vertelkaitė, Inesa Sabaliūnienė, LF tarybos narys Darius Sabaliūnas ir JAV LV KV pirmininkė Sigita Šimkuvienė-Rosen.

 

DPP 0045 – LF tarybos nariai Darius Sabaliūnas ir Agnė Vertelkaitė bei JAV LB KV pirmininkė Sigita Šimkuvienė-Rosen ruošiasi dovanoti stažuotės dalyviams marškinėlius.

 

DPP 0083 – LF tarybos nariai Darius Sabaliūnas ir Agnė Vertelkaitė su 2017 metų  LISS programos dalyviais  Vilniaus universiteto kieme.

Idėja atgaivinti dainas gimė sename rūsyje
Iš Čikagos į Londoną skraidins Norvegijos oro lini...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 liepos 17, Antradienis