AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

JAV lietuviai paragino ambasadorių V.Ušacką dalyvauti prezidento rinkimuose

JAV lietuviai paragino ambasadorių V.Ušacką dalyvauti prezidento rinkimuose

Daugiau nei 500 Čikagos ir Filadelfijos lietuvių bendruomenės narių kreipėsi į ambasadorių Vygaudą Ušacką ragindami jį kandidatuoti 2019 m. įvyksiančiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose.

„Mes, Čikagos ir Filadelfijos apylinkių lietuviai, atkreipdami dėmesį į artėjančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus; pažymėdami, kad Lietuvai šalies vadovo poste reikalingas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europoje žinomas ir gerbiamas asmuo; žinodami, kad JAV ir viso Pasaulio lietuviai tikisi telkiančio ir lietuvybę puoselėjančio lyderio, remiančio Lietuvos pilietybės išsaugojimą; prisimindami didžiulį ambasadoriaus Vygaudo Ušacko indėlį stiprinant ir užtikrinant lietuvių bendruomenės JAV gyvavimo tęstinumą; akcentuodami jo neįkainojamą indėlį dirbant ambasadoriumi Vašingtone, užtikrinant JAV paramą Lietuvos narystei NATO; vertindami Vygaudo Ušacko pasišventimą tarnauti Lietuvai ir bendriems JAV nacionalinio saugumo interesams, atstovaujant Europos Sąjungą Afganistane, o vėliau ir Rusijoje. Kviečiame Vygaudą Ušacką dalyvauti Lietuvos Prezidento rinkimuose“, - sakoma deklaracijoje.

Pasak jos rengėjų, ši deklaracija – tai Amerikos lietuvių atsakas į ambasadoriaus Vygaudo Ušacko Lietuvoje išsiųstus laiškus žmonėms, kuriuose jis klausia, ar turėtų dalyvauti Prezidento rinkimuose ir prašo šalies gyventojų įvardinti svarbiausią Lietuvos problemą, kurią spręsti prezidentas turėtų pirmiausia.

„Šiuo metu tinkamesnio kandidato tapti sekančiu Lietuvos prezidentu tiesiog nematome, Vygaudo Ušacko patirtis užimant įvairias atsakingas pareigas LR ir ES institucijose jam puikiai pasitarnautų mūsų tautai išrinkus jį Lietuvos vadovu“, - kreipdamiesi sako Čikagos lietuviai.

Kreipimąsi į Vygaudą Ušacką pasirašė Čikagos lietuviškų Sporto ir kultūros organizacijų vadovai, lietuviu „Rotary“ klubo nariai, aktyvūs lietuvių bendruomenės nariai.

 

Čikagos Lietuvių Krepšinio Lygos nuotraukose.......Vygaudas Ušackas gina „Aukštaitijos“ komandos spalvas, kitoje per X Pasaulio lietuvių sporto žaidynes Kaune (pirmas iš kairės).

Muzikologo prof. dr. Dariaus Kučinsko paskaita api...
LR Garbės konsulas dr. Jonas Prunskis dalyvavo Pre...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 balandžio 21, Sekmadienis