AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

JAV  besitreniruojančius Lietuvos karius aplankė Lietuvos kariuomenės ir Sausumos pajėgų vadai

JAV  besitreniruojančius Lietuvos karius aplankė Lietuvos kariuomenės ir Sausumos pajėgų vadai

Rugpjūčio 11 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ir Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, oficialiais vizitais lankydamiesi Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), „Fort Irwin" kariniame poligone esančiame JAV nacionaliniame mokymo centre aplankė ten besitreniruojančius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir priskirtų padalinių karius.

Lietuvos generolai, lydimi JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vado generolo majoro Anthony J. Carelli, susipažino su JAV nacionalinio mokymo centro infrastruktūra, JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karinių pratybų „NTC 18.9", kuriose dalyvauja ir Lietuvos kariai, sumanymu ir eiga, bendravo su kariais.

„Esame NATO nariai, todėl turime būti pasirengę veikti bet kur ir bet kokiomis sąlygomis. Patirtis, kurią mūsų kariai įgyja treniruodamiesi nežinomoje ir mums neįprastoje aplinkoje - dykumoje, tvyrant alinančiam karščiui, yra išties neįkainojama. Esu dėkingas mūsų sąjungininkams už sudarytas geras sąlygas treniruotis ir už geranoriškumą dalinantis patirtimi", - sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

Sausumos pajėgų vadas brg. gen. V. Rupšys sakė esąs patenkintas Lietuvos karių motyvacija ir profesionalumu bei pasidžiaugė gerais sąjungininkų atsiliepimais apie jų profesionalumą ir rodomas pastangas.

Pratybos „NTC 18.9" vyksta rugpjūčio 4-17 d. Jų metu Lietuvos kariai, kartu su sąjungininkais iš JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos, treniruojasi vykdyti puolimo, gynybos ir stabilizavimo operacijas. Lietuvos kariai taip pat apmokomi valdyti pėstininkų kovos mašinas, supažindinami su sąjungininkų naudojamomis veiklos procedūromis, ginkluote ir technika.

Lietuvos kariuomenės vadas oficialiu vizitu JAV lankosi rugpjūčio 9-17 d., Sausumos pajėgų vadas - rugpjūčio 5-13 d.

Esminiai gen. ltn. J. V. Žuko oficialaus vizito JAV renginiai suplanuoti rugpjūčio 14-15 d. Vašingtone. Čia jis susitiks su JAV kariuomenės vadu (Jungtinio štabo vadų komiteto viršininku) generolu Josephu Fr. Dunfordu jaunesniuoju (Joseph Fr. Dunford, Jr.), JAV Jūrų pėstininkų korpuso komendantu generolu Robertu Nelleriu (Robert Neller) ir JAV Nacionalinės gvardijos biuro vado pavaduotoju generolu leitenantu Danieliu R. Hokansonu (Daniel R. Hokanson). Susitikimų metu ketinama aptarti dvišalio ir daugiašalio karinio bendradarbiavimo rezultatus ir perspektyvas, JAV kariuomenės planus Europoje.

Be to, rugpjūčio 14 d. gen. ltn. J. V. Žukas lankysis Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV, kur susitikęs su JAV lietuvių bendruomene pasidalins savo įžvalgomis apie saugumo situaciją Baltijos regione, pristatys Lietuvos kariuomenės situaciją ir vystymo planus.

JAV įsipareigojimai užtikrinti regiono saugumą, karinis buvimas ir matomumas Lietuvoje ir regione - vienas svarbiausių Lietuvos saugumo ir stabilumo garantų. JAV tiek dvišaliu principu, tiek remdamos NATO pastangas, plačiai įgyvendina atgrasymo priemones Baltijos regione. Pasikeitus saugumo situacijai regione ir Europoje 2014 m. pavasarį JAV pirmosios atsiuntė oro gynybos pastiprinimą - papildomus oro naikintuvus bei pajėgas tęstiniam buvimui į Baltijos valstybes. JAV kariai dalyvauja Lietuvoje rengiamose karinėse pratybose ir kituose karinio bendradarbiavimo renginiuose. Stiprinant rytines Aljanso sienas, JAV taip pat vadovauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lenkijoje. Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje ypač sustiprėjo, kai 2017 m. sausį Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja dar kartą patvirtintas abiejų šalių įsipareigojimą dirbti kartu stiprinant NATO aljansą, didinant Europos saugumą ir kovojant su globalinėmis saugumo grėsmėmis.

Lietuvos kariuomenės informacija

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

 

Naujai išrinktos Pasaulio lietuvių bendruomenės va...
N.Venckienės nuopuolį stebėjo ir valdžia
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2019 balandžio 21, Sekmadienis