AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Islandija ir viena Lietuva

Islandija ir viena Lietuva

Ūkanotoji Islandija mus pasitiko gan įprastu šioje šalyje vasaros lietučiu ir vos 13 laipsnių šilumos vidurdieny, tačiau vėsaus oro sukeltą momentinį diskomfortą labai greitai išsklaidė vis įdomesni vaizdai - sutikite, juk ne kas dieną atsiduri tarp dviejų žemynų, šiuo atveju - tarp Eurazijos ir “mūsų” Šiaurės Amerikos. Net ir nuotraukoje mes su Ingrida atsidūrėme skirtinguose žemynuose. Jeigu JAV jau 20 metų gyvename tarp 300 milijonų žmonių, šioje saloje gyventojų tėra 300 tūkstančiai, be to, didesnė jų dalis yra apsistoję į šiaurę labiausiai pasaulyje nutolusioje sostinėje Reikjavike. Net avių ir arklių Islandijoje daugiau nei žmonių, vidutiniškai jų tenka apie tris vienam kvadratiniam kilometrui. 

Tačiau lietuviai Islandijoje, ir tai mes pamatėme pačią pirmąją savo viešnagės čia dieną, vaidina itin svarbų vaidmenį. Automobilių nuomos kompanijos “Sixt” darbuotojas Marius išsprendė visus galvosūkius, ant žemėlapio nubraižęs visų svarbiausių krypčių ir įdomiausius per keletą valandų pasiekiamus objektus, pasidalijo pagrindiniais į salą atvykstančius užklumpančių rūpesčių išsprendimo būdais. Aš netgi pasiūliau jam su drauge aplankyti Portlandą ir išbandyti save Amerikoje. Gerų žmonių visur reikia, kad pasisemtumėme įvairios patirties ir su ja sugrįžtumėme į Tėvynę. 

 

Netrukus atvykome į senovės skandinavų žemdirbių įkurtą nedidukę Laugarvatn vietovę, kuri, beje, garsėja ir geoterminiais šaltiniais - dar vienu Islandijos privalumu, dėl kurio į šią šalį kasmet atvyksta 600 tūkstančių turistų. Motelyje pažiūrėjęs į mūsų dokumentus tamsesnio gymio vyrukas iškart pasisveikino lietuviškai - pasirodo ir čia dirba bent pora mūsų tautiečių! Į mano nebylų klausiamą žvilgsnį sulaukiu žaibiško atsakymo: lietuviai Islandijoje labai vertinami, šiandien jie yra svarbi salos visuomenės dalis. Kaip mat prisiminiau liepos 12-ąją inauguruoto naujo Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos žodžius: viena Lietuva, be sienų, nesvarbu, kur šiuo metu gyventumėme ar keliautumėme.

 

 

Michigano pakrantėse mažėja paplūdimių
Vasaros sostinėje su gamtos ypatumais ir smagia ko...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2019