AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Indianos lietuviai atidengė paminklinį akmenį Lietuvos valstybingumui paminėti

Indianos lietuviai atidengė paminklinį akmenį Lietuvos valstybingumui paminėti

Rugpjūčio 5 d. Indianos lietuviai tradiciškai šventė „Gegužinę“, kurios metu buvo atidengtas paminklinis akmuo, skirtas Lietuvos Respublikos šimtmečiui ir „Lituanica“ parko penkiasdešimtmečiui paminėti. Parkas 1968 m. buvo pervadintas pagerbiant Lietuvos lakūnų Dariaus ir Girėno skrydį „Lituanica“ per Atlanto vandenyną. Minėjimą organizavo Amerikos Lietuvių Beverly Shores klubas, JAV Lietuvių bendruomenės valdybos nariai bei Šaulių atstovai.

Sveikindamas šventės svečius bei organizatorius LR Generalinis konsulas Čikagoje M. Bekešius pabrėžė ne tik Dariaus ir Girėno žygdarbio svarbą, bet ir parko reikšmę bendruomenei, kuris tapo traukos ir susibūrimo centru ten įsikūrusiems lietuviams.  

„Joks paminklas ir joks parkas nebus reišmingas be žmonių, be jų idėjų ir vieningų tikslų, kurie apjungia lietuvių bendruomenę, kelia pasididžiavimą Lietuva ir jos pasiekimais. Didžiuojuosi jumis, nes per daugelį metų jūs išsaugojote ryšį su Tėvyne, garsinate Lietuvos vardą ir skiepijate patriotizmą jaunimui. Tik jūsų dėka jaunoji karta žino savo istoriją, saugoja ir puoselėja lietuvių kultūrą, kalbą ir papročius. Savo darbu ir susitelkimu jūs pasiekėte, kad net ir šiandien, po penkiasdešimties metų, lietuviai Indianoje turi dalelę gimtos Lietuvos šiame nuostabiame “Lituanicos” parke“, – susirinkusiems sakė M. Bekešius. 

M.Bekešius padėkojo Amerikos Lietuvių Beverly Shores klubo prezidentei Rūtai Sidabras, Lietuvių fondui, taip pat visiems rėmėjams, bei vietos valdžios atstovams, kurie padėjo surengtį minėjimą.

Šventėje dalyvavo miesto tarybos prezidentė Donna Norkus ir „Lituanica“ parko tarybos pirmininkas Rafi Wilkenson. Po paminklo atidengimo susirinkusiųjų laukė kasmetinis “Gegužinės” piknikas, kurio metu buvo galima pasivaišinti lietuviškais cepelinais, pasiklausyti gyvos lietuviškos muzikos ir sudalyvauti loterijoje.

M.Bekešius taip pat apsilankė šalia “Lituanicos” parko Mičigano mieste (Indianos valstija) įsikūrusiame Draugystės botanikos sode, kurį puoselėja ir prižiūri aktyvūs lietuvių bendruomenės nariai. Kartu su lietuvių savanoriais M.Bekešius sodino gėles Lietuvai dedikuotame sodo sklype.

 

Meilė muzikai pabudo supratus jos poveikį žmogui -...
Gerus darbus Lietuvai dovanojo gimnazistai iš JAV
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Ketvirtadienis, 12 Gruodis 2019