AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Imigrantų šventė Argentinoje

Imigrantų šventė Argentinoje

Šių metų rugsėjo ir spalio mėnesių savaitgaliais Berisso mieste vyko imigrantų šventės. Į jas susirinko daugiau nei 100 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos. Lietuvių draugija „Nemunas“ surengė didelę parodą, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus.

Berisso mieste veikia gausi lietuvių bendruomenė. Iki I pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3 000 lietuvių.

Reikia pabrėžti, kad Berisso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Airių provincijos imigrantų sostine. Lietuvių draugija „Nemunas“ – Imigrantų sąjungos organizacijos narė ir jau 39-us metus kiekvienais metais organizuoja Imigrantų šventę. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt dvi imigrantų bendruomenės.

Šventės metu trečią kartą jos istorijoje koncertavo garbės svečiai iš Lietuvos – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ liaudiškų šokių grupė „Kalnapušė“.

2013 m. į Imigrantų šventę buvo atvykęs senjorų šokių ansamblis „Miestelėnai“ iš Panevėžio miesto, o 2014 m. – tautiška kapelija „Sutaras“ iš Vilniaus.

Provincijų imigrantų šventėje taip pat koncertavo lietuvių draugijos „Nemunas“ ansambliai: lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra“, lietuvių jaunimo šokėjų grupė „Nemunas“ ir lietuvių senjorų šokėjų grupė „Griaustinis“, kurie labai gražiai sušoko penkiems tūkstančiams žiūrovų.

Mūsų lietuvių draugija šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, kepta kiauliena su kopūstais ir krienais, kepta kiauliena su grybų padažu. Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai ir svečiai, jiems visiems valgiai labai patiko. Buvo pristatytas ir parduodamas alus „Kaunas“, kurį gamina lietuvių imigrantų anūkas iš Mar del Platos miesto. Šis alus taip pat labai patiko svečiams, nes pasirodė be galo skanus. Dar buvo ir „Baltic Porter“ stiliaus alaus.

Paskutinę šventės dieną vyko paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt bendruomenės narių, visi buvo pasipuošę tautiniais drabužiais. Kolona judėjo pagrindiniu Berisso miesto prospektu Avenida Montevideo, šokdami pagal lietuvišką muziką, gyvai grojo tautiška kapelija „Sutaras“, o jiems plojo tūkstančiai žmonių. Dar „Nemunas“ pristatė Gedimino pilies bokšto maketą.

Mūsų bendruomenei šventėje atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Agustina Volpe Grilauskas iš Buenos Airių provincijos, lietuvių kolonijos karalienė Marianela Siperka, kuri iš visų tautų karalienių užėmė ketvirtą vietą. M. Siperka buvo išrinkta kaip „Miss Simpatija“.

Renginio teisėjų komisija iš visų 39-osios provincijų imigrantų šventės dalyvių išrinko šventės karalienę. Šis titulas atiteko Arabijos atstovei.

Renginyje buvo pavaizduota, kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. Imigrantų reprezentacijos – išlipimo iš laivo ceremonijoje dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, apsirengę to laikmečio drabužiais.

Vyko futbolo, tinklinio ir krepšinio turnyrai. Lietuvos komanda jame pasirodė puikiai.

 

Liaudiškų šokių grupė „Kalnapušė“ koncertavo Berisso mieste

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ liaudiškų šokių grupė „Kalnapušė“ koncertavo Berisso mieste Argentinoje vykusioje 39-ojoje imigrantų šventėje. Kolektyvą pakvietė lietuvių kultūros ir savišalpos draugija „Nemunas“. „Kalnapušė“ spalio 8 d. pasirodė pagrindinėje scenoje, o spalio 9 d. kartu su daugiau nei šimtu bendruomenės narių dalyvavo eitynėse. Visi buvo pasipuošę tautiniais kostiumais ir žygiavo pagrindiniu Berisso miesto Avenida Montevideo prospektu, šokdami pagal lietuvišką muziką.

Su liaudiškų šokių grupe iš Lietuvos susitiko Berisso miesto savivaldybės meras dr. Jorge Nedela. Susitikimo metu dalyviai apsikeitė dovanėlėmis, Berisso miesto meras perskaitė pasirašytą dekretą „Municipalinis paveldas – liaudiškų šokių grupei „Kalnapušė“.

Koncertas vyko Berisso mieste 2016 m. spalio 8 d., tad Berisso miesto Garbės svečio vardas buvo suteiktas visiems „Kalnapušės“ kolektyvo ir delegacijos nariams viso apsilankymo Berisso mieste metu.

Po apsilankymo Berisso mieste „Kalnapušė“ koncertavo „Auditorium“ teatre Mar del Platoje. Mar del Platos miesto savivaldybės meras Carlos Fernando Arroyo susitiko su šokių grupe „Kalnapušė“. Susitikimo metu buvo apsikeista dovanėlėmis.

Viešnagės Argentinoje metu „Kalnapušė“ taip pat aplankė lietuvių draugiją „Mindaugas“ Berisso mieste ir Argentinos lietuvių centrą sostinėje.

 

Lietuvių savišalpos ir kultūros draugijos „Nemunas“ inf.

Konsulate eksponuota dailininkės G. Žumbakis meno ...
Lietuvos vyčių piligriminė kelionė į auksinio jubi...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2019