AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Iki pasimatymo, Islandija!

Iki pasimatymo, Islandija!

Savo viešnagę Islandijoje baigėme gražų trečiadienio rytmetį. Išvykstant iš ION viešbučio mus išlydėjo, kaip turbūt jau ir patys atspėjote, dar viena lietuvaitė - Sandra, kuri pati šią savaitę kraustosi į Amsterdamą! Metus pragyvenusi Kipre, pastaruosius trejus - Islandijos sostinėje Reikjavike, iš Lazdijų kilusi tautietė pakėlė sparnus į Tulpių sostinę. Sutarėme už kelių mėnesių pasimatyti Olandijoje, juk iš Portlando dažnai skrendame į Lietuvą būtent per šios šalies sostinę. Tuo tarpu Islandijos tiek pagal plotą, tiek pagal gyventojų skaičių didžiausiame mieste mus, vos atvykusius, pasitiko vikingas, mielai sutikęs drauge nusifotografuoti.

Pasistiprinus ką tik iš šalia esančio vandenyno gelmių sužvejotomis jūrų gėrybėmis Reikjaviko Senajame uoste, apsilankėme itin kompaktiškame šio skandinaviška dvasia alsuojančiame miesto centre, susipažinome su intriguojančia Islandijos keliautojo Leif Erikson istorija - jis dar iki garsiojo Kristupo Kolumbo apie 1000 metus pirmasis iš europiečių galimai įžengė į Šiaurės Amerikos žemę, kai jo ekspedicijos laivas buvo audrų nublokštas nuo kurso jam grįžtant iš Norvegijos į Grenlandijos salą. Įdomiausia tai, kad būtent jo garbei pavadintame parke, šalia Portlando miesto centro, kasmet dažniausiai organizuojame Kauno maratono nuotolinį bėgimą ir kitus lietuvių sporto klubo “Lituanica” susibūrimus. 

 

Kad ir kaip būtų gaila, visos kelionės turi pradžią ir pabaigą. Beliko tik užsukti į didingą liuteronų bažnyčią Reikjaviko centre ir uždegti žvakutę islandų ir lietuvių draugystės vardan. Po to keliavome į kaimyninio Keflaviko oro uostą, kur mūsų laukė “Icelandair” lėktuvas, skrendantis tiesiai į Portlandą.

 

Išaugo šunų Laimo ligos atvejų skaičius Čikagoje
Jolanta Juodinytė: „Tokios melsvos šįvakar melsvės...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Antradienis, 22 Spalio 2019