AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Į knygos sutiktuves – su šeimos komanda

Į knygos sutiktuves – su šeimos komanda

Balzeko lietuvių kultūros muziejuje į politinio trilerio „Chicago tango“ pristatymą atvykusį knygos autorių Tony Mankų atlydėjo solidi palaikymo komanda – žmona Margarita Marchan-Mankus ir trys dukros – Clarissa, Ariana ir Camilla. Ketvirtoji autoriaus dukra Margarita tėvą pasveikino telefonu iš Niujorko.

Lietuvių kilmės amerikiečių advokatas T. Mankus, padedamas kolegos advokato Alexander R.Domanskio, šeštadienį, lapkričio 12 d., skaitytojams pristatė antrąją savo knygą.

Joje – intriguojanti istorija, į kurią patenka knygos herojus Dennis Bruntas. Jis, kaip ir pats romano autorius, yra mokesčių advokatas. D. Bruntą darbas nuveda į Argentiną, kur jam tenka narplioti savo kliento Gerhardo Šmidto bylą. O joje figūruoja sunkūs kaltinimai, tokie, kaip  narkotikų, ginklų prekyba. Kodėl D. Bruntas, gimęs Argentinoje, bet įvaikintas JAV, vėl likimo nubloškiamas atgal į Argentiną? Atsakymas – įtraukiančiame „Chicago tango“ pasakojime.

Ši, antroji, T. Mankaus knyga „Chicago tango“ yra grožinis kūrinys. Pirmoji – „Where do I belong?“, išleista 2013 m., buvo autobiografinis pasakojimas apie šeimos kelionę iš Lietuvos per Vokietiją į Ameriką baigiantis Antrajam pasauliniam karui.

„Memuaruose – reali mano gyvenimo patirtis. Juos rašiau gal 20 metų. Ne tik rašiau prisiminimus, bet ir atlikdavau to istorinio laikmečio tyrimų. Norėjau skaitytojams pateikti kuo išsamesnį to sudėtingo lietuvių tautai istorinio periodo vaizdą. Atlikdamas tyrimus sužinojau, kad daugybė, milijonai žmonių yra tokie pat emigrantai, kaip aš. Ir jie jaučiasi panašiai kaip aš, negali svetimoje šalyje pritapti“, – sakė T. Mankus.

Jis pripažino, kad Amerika jam, atvykėliui, pasirodė esanti visai ne tokia, kokią įsivaizdavo žiūrėdamas filmus apie šią šalį. Joje nebuvo lengva įsitvirtinti tiek ekonominiu, tiek kultūriniu požiūriu. Tokia savijauta skatino ieškoti atsvaros savyje. „Nebežinojau, kas aš esu. Gyvenu Amerikoje, bet ar esu „amerikonas“?  – kalbėjo knygos autorius.

Todėl jis ėmėsi rašyti memuarus. T. Mankus prisipažino, kad pirmosios knygos rašymas jam buvo savotiškas nusiraminimas, relaksacija. Tačiau antroji knyga – „Chicago tango“ gimė padiktuota visai kitokių paskatų.

„Norėjau parašyti ką nors įdomaus, uždegančio, neleidžiančio skaitytojui atsitraukti nuo knygos. Man atrodo, kad daugeliui žmonių gyvenimas kartais būna nuobodus. Jie pavargsta žiūrėti tas verksmingas televizijos noveles. Todėl pamaniau, kad įtraukianti knyga būtų kaip tik tai, ko jiems reikia. Be to, norėjau įrodyti visų pirma pačiam sau, kad sugebu parašyti ne tik liūdnus memuarus, bet ir kiek linksmiau“, – susitikimo metu Balzeko lietuvių kultūros muziejuje mintimis apie savo kūrybą dalijosi T. Mankus.

Autorius savo naują kūrinį pavadino teisiniu politiniu trileriu. Kaip gimė jo siužetas? Iš gyvenimo ir fantazijos. Knygoje aprašyti įvykiai yra išgalvoti, tačiau pagrįsti realiu gyvenimu. T. Mankaus ilgalaikė advokato praktikos patirtis, internete ir laikraščiuose perskaityti pasakojimai apie įvykius, kažkieno gyvenimo istorijų detalės sugulė į spalvingą pasakojimą.  

Balzeko lietuvių kultūros muziejuje susitikimo su skaitytojais metu knygos autorius į juos kreipėsi trimis kalbomis – lietuviškai, ispaniškai ir angliškai. Dalis susirinkusių ir besidominčių nauja autoriaus knyga buvo ispanų kilmės amerikiečiai. Kodėl? Atsakymas – paties T. Mankaus gyvenimo istorija.

Autorius, panašiai kaip ir jo „Chicago tango“ herojus Denni Bruntas, prieš kelis dešimtmečius, būdamas JAV mokesčių agentūros darbuotojas, darbo reikalais buvo išvykęs į Lotynų Ameriką. Vairuodamas automobilį Puerto Rike, jis padarė avariją.

„Avarija įvyko dėl mano kaltės, todėl turėjau eiti į teismą. Man reikėjo advokato. Viena pažįstama mane supažindino su šioje šalyje dirbusia simpatiška ispanų kilmės advokate Margarita Marchan. Dabar aš juokauju, kad ši moteris mane ištraukė iš kalėjimo. Ir dar (čia irgi juokas) sakau, kad neturėjau pinigų susimokėti advokatei už jos paslaugas, todėl ją vedžiau“, – šypsojosi T. Mankus.

Būdamas Puerto Rike ir ten pamilęs gražuolę advokatę Margaritą, lietuvis ne tik sukūrė šeimą. Žmonos paragintas jis dar kartą stojo mokytis, šį kartą teisės (prieš tai universitete buvo baigęs anglų kalbos studijas). Nepaisant to, kad Tony ir Margarita šeimą sukūrė būdami jau brandaus amžiaus (jam buvo 40, jai – 38-eri), advokatų pora susilaukė keturių gražuolių dukterų.

„Kartais nedidelė avarija gali nulemti didelę laimę“, – įsitikinęs T. Mankus. Rašytoją visokeriopai palaikančios penkios jo gyvenimo moterys – puikus to patvirtinimas.  

Virginija Petrauskienė

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė Užsienio l...
Midway ir O'Hare oro uostus džiugina šiaudinukais...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Šeštadienis, 19 Spalio 2019