AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

„Hood to Coast“ su lietuviais šiemet prabėgo ir generalinis konsulas

„Hood to Coast“ su lietuviais šiemet prabėgo ir generalinis konsulas

Lietuvių suburta komanda ketvirtą kartą dalyvavo žymiausioje Oregono maratoninėje estafetėje

Pastaraisiais metais vasaros pabaigoje visos sportui neabejingos Lietuvos akys tradiciškai nukreiptos į krepšininkus, būtent rugpjūčio mėn. vyksta Senojo žemyno arba net pasaulinio mąsto varžybos, kuriose mūsų vyrai paprastai laikomi rimtais pretendentais į aukščiausios prabos medalius. Lietuviai už Atlanto neatsilieka nuo savo tautiečių Nemuno krašte, kiek įmanydami palaiko Lietuvos rinktinę ir iš Amerikos, o taip pat randa kitokių būdų, kaip per sportą garsinti savo šalį svetur. Štai jau ketvirti metai Portlando apylinkėse gyvenantys Inga Sadaunikaitė-Kozhevnikov su savo vyru Andrejum bei Giedrė ir Vilmantas Babarskai, pasitelkę į pagalbą po porą „legionierių“ iš Meksikos ir Rusijos, garsina Lietuvą šioje - Šiaurės Vakarų pakrantėje. Prieš 35 metus pradėtame organizuoti pusantros paros 199 mylių (beveik 320 km) Oregono valstijos maratoniniame bėgime nuo Mt. Hood viršukalnės iki Seaside kurorto pakrantės šiemet ketvirtą sykį paeiliui startavo „Lituanica“ – šitaip lietuvių suburtą komandą dar 2013-aisiais Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metinių proga pakrikštijo Portlando Lietuvių Bendruomenės apylinkės valdyba. Beje, tai toli gražu ne vienintelė šio populiariausio Oregone komandinio ilgų nuotolių bėgimo organizatorių palaiminta „ekspansija“ už JAV ribų, jau penkeri metai organizuojami panašūs maratoniniai bėgimai Izraelyje, o šių metų liepą įvyko pirmasis tarptautinis „Hood to Coast“ Kinijoje... kurio vienu vadovų tapo ne kas kitas, o geriausių visų laikų kinų krepšininku laikomas Yao Ming! Pereitais metais į NBA „Šlovės areną“ oficialiai priimtas kiniečių milžinas turbūt iki šiol puikiai prisimena ir jam bent keliose krepšinio pirmenybėse vadovavusį vyr. trenerį Joną Kazlauską bei sėkmingą Kinijos vyrų rinktinės žygį 2008 m. Olimpiadoje savo gimtinėje ketvirtfinalyje nutraukusius...ne ką kitą, o jų varžovus iš Lietuvos.  Bet apie kinų „Sabonį“ ir jo lietuviškąsias sąsajas plačiau papasakosime kitą kartą - sugrįžkime prie ką tik šį savaitgalį įvykusio 36-ojo „Hood to Coast“ komandinio maratono. Visgi šiemet Portlando lietuvių bendruomenei įvykis toli gražu neeilinis, juk prie vietinių sporto mėgėjų grupės pasijungė ir bėgimą Amerikoje „atradęs“ Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Darius Gaidys iš Los Andželo, neatsispyręs „Lituanica“ vadovės Ingos gundymui išbandyti jėgas ekstremaliomis sąlygomis.

“Ši vasara man - asmeninių fizinių išbandymų metas. Viskas prasidėjo birželį Kauno maratonu San Franciske, vėliau sekė ilgas žygis Mammoth kalnais, o šį savaitgalį Oregone sudalyvavau “Hood to Coast” bėgime” – dar nespėjus “susigulėti” įspūdžiams pasakoja Darius. “Tai - estafetinis bėgimas nuo Mt. Hood iki Oregono pakrantės, iš viso 199 mylios (kaip nuo Vilniaus iki Palangos), kiekvienas iš daugiau nei tūkstančio dalyvaujančių komandų 12 bėgikų įveikia bent 3 atkarpas. Labiausiai rūpėjo išbandyti save tokioje itin sudėtingoje rungtyje, o dar ir pasitaikius unikaliai galimybei tapti lietuvių suburtos komandos “Lituanica” dalimi. Sunku bėgti pievomis kepinant kaitriai Vakarų pakrantės saulutei, nė kiek nelengviau 3 val. nakties kilti į kalną žvyrkeliu per visa apimančias dulkes, ne pats lengviausias dalykas ir pusantros paros kratytis autobusiuke pasiimant atkarpą baigusį bėgiką ir išleidžiant į trasą naująjį (beje, neoficialiai rungtyniaujama, kieno autobusiukas įmantriausiai išdažytas, o čia mūsiškis buvo “be konkurencijos”, tarp kitko jį paskolino Portland “Timbers” ir Lietuvos futbolo rinktinės gynėjas Vytautas Andriuškevičius!) - bet viską atperka neįtikėtina komandinė dvasia, kuomet dalijamės maistu ir vandeniu, kai aplenkiantis bėgikas būtinai pasako "šaunuoliai", kai pakelės gyventojai įrengia improvizuotus fontanus bėgantiems atsivėsinti, o iš pravažiuojančių autobusiukų aidi palaikymo šūksniai ir Alpių varpelių barškėjimas. Neįtikėtina patirtis dalyvauti šiame bėgime, ačiū “Lituanica” vadovei už galimybę prisijungti ir praleisti puikias dvi paras su jumis visais!”. Turbūt nesuklysiu teigdamas, kad šio ne tik ilgiausios distancijos, bet ir keisčiausio estafetinio bėgimo pasaulyje epitetą seniausiai užsitarnavusio žymiausio Oregono maratono dalyvis savo diplomatinį kostiumą į bėgiko aprangą nė nemirktelėjęs iškeistų ir vėl, o gal už kelių dienų stotų ir prie starto linijos. Kaip ir beveik 13 tūkstančių kitų pamišusių bėgikų iš 36 šalių, 50-ties Amerikos valstijų, vos per vieną dieną paskelbus sekančių metų „Hood to Coast“ registraciją, pasirašančių paskutinį rugpjūčio mėnesio savaitgalį ramų poilsį šeimoje iškeisti į siurrealistinį pusantros paros linksmai kuoktelėjusių žmonių pasaulį.  

Kol Inga, Giedrė, Marissa, Mindaugas, Darius, Rytis, Vilmantas, Romanas, Andrejus, Pavel, Sergej bei Javier kovojo su nuovargiu ir „vijosi“ sau iš anksto nusistatytą 30 val. „Hood to Coast“ maratonino estafetės laiko ribą, šeštadienio popietę Darių Gaidį pasiekė žinutė iš saulėtosios Arizonos lietuvių: „jei užkabino, atlėk rugsėjo 30 d. pas mus į Flagstaff, AZ. Pereisime - perbėgsime Didįjį Kanjoną! (Grand Canyon). Atstumas “juokingas”, vos 22 mylios (~35 km.)” vadinasi, konsulo Dariaus, kaip ir Lietuvos krepšininkų, iššūkiai dar nesibaigia, na o spalvingai išprotėjusiame „Rožių“ mieste maratono bėgikų būryje manau sutiksime ir mūsų šalies diplomatų - bėgimo entuziastų ir kitais metais. Juo labiau, kad Portlando lietuviams jau antri metai paeiliui nusišypsojo laimė susilaukti Lietuvių fondo bei Kūno kultūros ir sporto departamento Lietuvoje paramos, kurios dėka „Lituanica“ šiemet padengė estafetinio bėgimo komandos starto mokestį ir pasipuošė nauja „LT Identity“ pagaminta paradine apranga.  

Laurynas R. Misevičius – specialiai iš Portlando

„Lituanica“ komandinėse nuotraukose:

 

  1. 2017 m. „Hood to Coast“ dalyvavusieji „Lituanica“ bėgikai (iš kairės Pavel ir Sergej iš Rusijos, Marissa is Meksikos, Rytis, Mindaugas, Romanas, Giedrė, komandos vadovė Inga su vyru Andrejum, Vilmantas ir konsulas Darius – nuotraukoje nėra Javier, kuris fotografavo turbūt:)

  2. Darius Gaidys finišuoja savo atkarpoje – Romanas iš San Francisco ir Giedrė iš Camas, WA šalia

  3. Keletą metų iš eilės „Hood to Coast“ bėgime lietuvius dalyvauti subūrusi Portlendo apylinkėse apsigyvenusi I. Sadaunikaitė-Kozhevnikov (antra iš dešinės) pati bėgo sunkiausią kalnų etapą

  4. Lietuvių komanda su „Hood to Coast“ bėgikus laiminusiu Didžiapėdžiu (angl. vardas Big Foot – Oregono ir Vašingtono kalnuose nuo neatmenamų laikų iki šiol esą gyvenanti būtybė)

  5. Vilmantas Babarskas (grupinės nuotraukos pačiame viduryje su melsvais šortais) - vienintelis iš šių metų „Lituanica“ ekipoje startavusių mūsų tautiečių - penktus metus iš eilės dalyvavęs unikaliame Portlendo „Hood to Coast“ bėgime

  6. „Lituanica“ komandos bėgikus vežiojęs Vyto Andriuškevičiaus mikroautobusiukas savaitgalį buvo „be konkurencijos“ savo įmantriu išdažymu

  7. Iki kitų susitikimų Portlande...o dabar linkime sėkmės Lietuvos rinktinei Europos pirmenybėse!

  8. Antrasis “Lituanica” bėgikų autobusiukas, kuriame važiavo visa tarptautinė komandos dalis

Du vyrai Palos Parke bandė įvilioti penktoką į aut...
Argentinos lietuvių draugija „Nemunas“ paminėjo 10...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 liepos 17, Antradienis