AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Filmas „Lietuvių imigrantai“ – Argentinoje

Dokumentinis filmas „Lietuvių imigrantai“ buvo transliuojamas pasakojimų ciklo „Dvi tėvynės“ laidoje per Argentinos Respublikos švietimo ministerijos kanalą „Encuentro“ („Susitikimas“).

Filme įamžinti pokalbiai su „Nemuno“ lietuvių kultūros draugijos nariais iš Berisso miesto – Juan Francisco Klimaičiu ir Ana (Ona) Semenas. Šie žmonės yra dviejų tomų knygos „Berisso miesto lietuviai“ autoriai. Taip pat parodytas pokalbis su Héctor Kavaliūnu. Tai draugijos narys, kuris dažnai gamina lietuviškus patiekalus. Nufilmuota ir „Nemuno“ lietuvių tautinių šokių kolektyvo šokėja, buvusi Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija) mokinė Aniela Ona Remorini Gasūnas (Gasūnaitė).

Filmą užbaigia pokalbis su Indre Mockute, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto praktikante ir KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ šokėja. Indrė atvyko į Argentiną padėti „Nemuno“ lietuvių draugijos veiklai ir ypač Argentinos „Nemuno“ lietuvių tautinių šokių grupei. I. Mockutė buvo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo mainų paramos fondo studentų praktikantė lituanistinėse mokyklose, lietuvių bendruomenėse ir baltistikos centruose 2017–2018 mokslo metams.


Po sėkmingos operacijos Deividas Stagniūnas – vėl ...
Latvis: Per Latvijos laidotuves aš neverksiu. Kodė...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 birželio 19, Antradienis