AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

ES atstovybėje Vašingtone atidaryta paroda „Už laisvę“

ES atstovybėje Vašingtone atidaryta paroda „Už laisvę“

Spalio 24 d. Europos sąjungos atstovybėje Vašingtone buvo atidaryta paroda „Už laisvę: Amerikos lietuviai remia Lietuvos nepriklausomybę ir pripažinimą“, kurią parengė Čikagoje įsikūręs Balzeko lietuvių kultūros muziejus. Parodos atidarymo metu taip pat surengta diskusija apie laisvės idealų vietą transatlantinėje erdvėje bei Amerikos lietuvių indėlį atgaunant nepriklausomybę. Diskusijoje dalyvavo parodos kuratorė Irena Brokas Chambers, įtakingo Vašingtono think-tank’o „Atlantic Council“ vyresnysis tyrėjas Jeff Gedmin ir iš Lietuvos atvykusi Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės departamento politikos direktorė Inga Stanytė – Toločkienė.

Atidarydamas renginį, Lietuvos Ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas pabrėžė Amerikos lietuvių indėlį kovoje už Lietuvos laisvę ir išsaugojus Lietuvos ambasados pastatą Vašingtone. "Visuomet raginu amerikiečius, važiuojančius 16-ąja gatve Vašingtone, atkreipti dėmesį į Lietuvos ambasados pastatą. Šis pastatas- tai Lietuvos valstybingumo tęstinumo simbolis. O taip pat simbolis JAV politikos remti Baltijos ir kitų tautų laisvės ir demokratijos siekius. Amerikiečiai turi didžiuotis tai, kad Lietuvos ambasados pastatas niekuomet nebuvo atiduotas sovietams," sakė ambasadorius, pabrėždamas JAV lietuvių bei Amerikos latvių indėlį išlaikant ir išsaugojant šį pastatą.

Inga Stanytė – Toločkienė pabrėžė, kad Lietuva yra gerai išmokusi laisvės pamokas. Pirmoji pamoka- už laisvę reikia kovoti, laisvę reikia nuolat puoselėti. Todėl Lietuva šiandien investuoja į krašto gynybą, kartu su sąjungininkais stiprina NATO aljansą, o taip pat prisideda prie rytinių kaimynių demokratijos ir laisvės stiprinimo. Antroji pamoka- laisvę yra lengviau apginti, nei ją atsikovoti. Todėl šiandien Vakarų pasauliui kylantis iššūkis- išlaikyti tvirtą ir principingą politiką agresyvių veiksmų akivaizdoje.

Su Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda jau turėjo progos susipažinti Čikagos bendruomenė, o Europos sąjungos atstovybėje Vašingtone ši paroda veikia beveiki visą mėnesį nuo spalio 10 d. iki lapkričio 2 d. Parodos kuratorė Irena Chambers parodą „Už laisvę“ prilygino geram filmui arba romanui, nes ji turi nuostabią istoriją, kurioje daug herojų, priešų, laimėtų ir pralaimėtų kovų ir, kaip pridera geram Holivudo filmui – istorija baigiasi laimingai.

 

 

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

 

Counselor, Embassy of Lithuania in USA

Lietuvoje lankosi JAV Kongreso narių patarėjų dele...
Uždaromas Čikagos gatvės tiltas
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Penktadienis, 20 Rugsėjis 2019