AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Dviračiais 3720 mylių ,,Vilties keliu"

Dviračiais 3720 mylių ,,Vilties keliu"

    Justas Klimavičius ,Aleksandros Kazickienės lituanistinės mokyklos buvęs mokinys ,aktyvus Rytinio Long Island lietuvių bendruomenės narys,Stony Brook universiteto absolventas,šią vasarą leidosi į kilnią kelionę,,Journey of Hope". 

    Justas, būdamas neabejingas su negalia žmonėms ,savo savanorišką veiklą pradėjo mokydamasis vidurinėje mokykloje,vasaromis dirbo su likimo nuskriaustais vaikais,rinko lėšas ,dalyvavo įvairiuose labdaringuose renginiuose. Tad, pradėjęs studijuoti Stony Brook universitete, tapo draugijos ,,Pi Kappa Phi " narys. Ši draugija vienintelė,kuri turi filantropinę organizaciją,,The Ability Experience",kurios tikslas dalintis patirtimi tarp ,,Pi Kappa Phi " narių ir žmonių su negalia.

      Daugiau nei 30 metų draugija organizuoja vilties keliones ,kurių metu skleidžia žinią apie savo organizacijos tikslus.

      Birželio 4 dieną drauge  su šimtu kitų studentų ir absolventų iš visos šalies leidosi į  kelionę, kuri prasidėjo vakarų pakrantėje , SAN Francisco , CA, skleisdami supratimą apie negalią,vadovaudamiesi The Ability Experience(,,Sugebėjimo patirtis") misija(skatinti įvairių žmonių gabumus,atsikratyti etikečių ,apibūdinančių žmones su negalia),vizija bei vertybėmis .

      Kiekvieną dieną kelionės dalyviai turėjo įveikti vidutiniškai 70 mylių,kepinant saulei,pliaupiant lietui ,įveikiant stačias įkalnes , vingiuotus kelius.

      Kaip pats Justas sakė,buvo dienų ,kai gailėjosi ,kad priėmė šį iššūkį , bet tai buvo tik silpnumo akimirkos ,labai žmogiškos ir suprantamos. Bet labiau motyvavo noras pasiekti užsibrėžtą tikslą , nepalūžti ,įrodyti tiems,kurie galbūt netikėjo ,kad galės įveikti šią kelionę.

     Kelionės metu dviratininkai dalyvavo vietinių bendruomenių organizuojamuose draugiškuose susitikimuose,vadinamuose,, Friendship Visits"( sporto,šokių ,maisto ruošimo vakarai). Šių susitikimų tikslas buvo suburti žmones su negalia ,padrąsinti juos, padėti atskleisti jų sugebėjimus . Žinoma, tokiems renginiams buvo reikalingos lėšos ,tad kiekvienas dviratininkas iki keliones pradžios įsipareigojo surinkti po 6000 dolerių .Justas surinko 6658 dolerius .Fondo lėšos panaudotos daugeliui organizacijų ,remiančių žmones su negalia.

      Įveikę 3720 mylių rugpjūčio 10d.kilnios misijos dalyviai buvo pasitikti tėvų ,artimųjų ,draugų Washington DC. Tai buvo jaudinanti akimirka ne tik dalyviams ,bet ir visiems ten susirinkusiems, džiaugsmas ir pasididžiavimas jaunais ,norinčiais keisti pasaulį jaunuoliais. 

    Kelionė nebuvo lengvas iššūkis ,bet tai nėra palyginama su kasdieninėmis kliūtimis ,kurias patiria žmonės su negalia.

 

 A.Kazickienės m-klos mok. Renata Petrauskienė

„Open House Chicago“ kviečia pamatyti 300 architek...
Emilija Klemkaitė: „ ... tikroji laimė yra buvimas...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019