AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Dr. Prunskis dalyvavo Baltuosiuose rūmuose vykusioje velykinėje šventėje

Dr. Prunskis dalyvavo Baltuosiuose rūmuose vykusioje velykinėje šventėje

Balandžio 22 d. Baltųjų rūmų pietinėje pievelėje vykusioje tradicinėje velykinių margučių ridenimo šventėje kartu su kitais kviestiniais svečiais dalyvavo ir LR garbės konsulas Aspen, CO, JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento (U.S. Department of Health and Human Services (HHS) Tarpvyriausybinės skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupės (Pain Management Best Practices Inter-Agency Task Force (Pain Task Force) narys dr. Jonas V. Prunskis.

Pirmosios JAV ponios Melania Trump surengtoje jau 141-ąjį vykstančioje šventėje dr. Prunskis dalyvavo kartu su savo dukterėčiomis ir jų vaikais. Be tradicinio margučių ridenimo prie JAV prezidento rezidencijos, svečiams buvo siūloma dalyvauti ir kituose renginiuose: JAV pirmoji ponia ir kiti pareigūnai skaitė vaikams knygeles, prezidentas kartu su svečiais pasirašinėjo atvirukus tarnybą atliekantiems amerikiečių kariams. Kasmetė Velykų tradicija – kiaušinių marginimas, žolėje paslėptų margučių paieškos, Velykų kiškio apsilankymas, karinio orkestro koncertas. Pirmąkart margučių ridenimas Baltuosiuose rūmuose vyko 1878 metais.  

Illinois skausmo instituto (Illinois Pain Institute) įkūrėjas ir generalinis direktorius dr. Prunskis, būdamas JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente veikiančios Tarpvyriausybinės skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupės nariu, daug dėmesio skiria opioidų epidemijos mažinimo klausimams. Praėjusią savaitę HHS paskelbė, kad remiantis šios darbo grupės rekomendacijomis, bus pradėta nauja programa, skirta per trejetą metų sumažinti opioidų perdozavimą 40 proc. Dr. Prunskis sakė: „Tai yra svarbus žingsnis į priekį siekiant veiksmingo opioidų vartojimo krizės sprendimo. Galutinė HHS gerosios patirties darbo grupės ataskaita Kongresui bus pateikta gegužės mėnesį.”

Dr. Prunskis ir 1992 m. jo įkurtas Ilinojaus skausmo institutas (IPI), turintis 8 klinikas keturiose Čikagos apskrityse (Kane, Lake, McHenry, DuPage), savo praktikoje siekia tiksliai nustatyti tikslią skausmo priežastį ir gydyti ligonius jiems skiriant kuo mažiau opioidinių vaistų.

Daugiau informacijos apie IPI: www.illinoispain.com, tel. 800-340-PAIN

LR Garbės konsulo dr. J. V. Prunskio

Vykdomoji padėjėja Loreta Timukienė

 

NUOTRAUKA

 

Iš kairės: Audra Pickard, dr. Jonas V. Prunskis, Vida ir Jeff Cantieri, priekyje – Jonas Cantieri ir Alexa Pickard rankose laiko tradiciniais lietuviškais raštais papuoštus velykinius margučius. Jų autoriai – JAV lietuviai Pijus Pažeriūnas ir Rūta Daukienė.

 

Bus keičiami arba šalinami geriamojo vandens fonta...
Dalyvavimas Rotary jaunimo mainų programoje – puik...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
Sekmadienis, 15 Rugsėjis 2019