AL naujienos

Amerikos lietuvių dienoraštis

Dėl „Brexit“ Lietuva gali prarasti dešimtis tūkstančių piliečių

Daugiau nei pusei Jungtinėje Karalystėje gyvenančių emigrantų Lietuvos pilietybė yra svarbi, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių, susijusių su „Brexit“, apie ketvirtadalis jų siektų gauti Jungtinės Karalystės pilietybę. Tai paaiškėjo Londono Sičio lietuvių klubui (LCLC) atlikus Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių apklausą, kurioje dalyvavo per tūkstantį respondentų.

„Apklausa parodė, kad lietuviai jaučia moralinį ryšį su savo gimtine, tačiau „Brexit“ gali priversti imtis radikalių sprendimų. Remiantis šia apklausa, jei dvigubos pilietybės klausimas nebūtų išspręstas artimiausiu metu, Lietuva prarastų apie 50 tūkstančių savo piliečių. Tai beveik Alytus ar Marijampolė“, – sakė LCLC prezidentas Marius Raugalas.

Panašias dėl „Brexit“ atsiradusias nuotaikas jautė ir Pasaulio lietuvių bendruomenė.

„Matome šį gresiantį masinį Lietuvos piliečių praradimą ir, negalėdami to leisti, imamės veiksmų. Šiuo metu kartu su savo teisiniais patarėjais, žinoma advokatų kontora „Ellex Valiunas“, ruošiame teisės aktų projektus, kurie leistų išvengti katastrofos“, – teigė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė.

Teisės aktų projektai bus pateikti balandžio pabaigoje posėdžiausiančiai Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijai, Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

„Referendumo kelias yra ilgas ir daug išteklių reikalausiantis procesas, kurio mes neatmetame. Bet šiandienos geopolitinių iššūkių akivaizdoje privalome rasti greitesnį būdą, kaip valstybė galėtų išsaugoti tūkstančius savo piliečių“, – pabrėžė D. Henke.

„Brexit“ poveikis Lietuvos Respublikos piliečiams buvo aptartas balandžio 1 d. Briuselyje vykusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo LCLC prezidentas Marius Raugalas, JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos diplomatinio korpuso darbuotojai, JK dirbantys teisininkai ir verslininkai.

Laurynas Gerikas, PLB viešųjų ryšių komisijos pirmininkas

 

Diskusija „Pilietybės išsaugojimas – teisiniai ir ...
Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Be...
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Guest
2018 birželio 21, Ketvirtadienis